Akaryakıt Fiyatları Zammı Sonrasında Vatandaş İsyanda

Akaryakıt Fiyatları Zammı Sonrasında Vatandaş İsyanda
Türkiye'deki vatandaşlar, akaryakıt fiyatlarına yapılan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammına tepki gösterdi. Tuncay Yöney isimli bir vatandaş, "Ülkemizin durumu hiç iyi değil, battıkça daha da batıyoruz. Oy vererek yetkililere güvendik, ancak şimdi zam yemek zorunda kalıyoruz. Bu durum gerçekten üzücü. Verdiğimiz oylara pişman olduk. Bu kadar da fazla ‘’dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla dün gece Resmî Gazete'de yayınlanan kararla benzinin litresindeki Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) miktarı 2,52 TL'den 7,52 TL'ye yükseltildi. Aynı şekilde motorinin litresindeki ÖTV ise 2,05 TL'den 7,05 TL'ye yükseltildi. ÖTV zammının ardından Aksaray'da benzinin litresi 28 liradan 34 liraya yükseldi. Motorinin litre fiyatı ise 26 liradan 32 liraya çıktı.

‘’Oy Verdik, Zam Yedik; Yazıklar Olsun’’

Aksaraylı vatandaş Tuncay Yöney, inşaat sektöründe çalışan biri olarak, 200 liralık akaryakıt alıyoruz diyerek şu sözleri dile getirdi: "Türkiye'nin durumu hiç iç açıcı değil, her geçen gün daha da kötüleşiyoruz. Oy verdik, ancak zam yemek zorunda kalıyoruz; gerçekten üzücü. Verdiğimiz oylara pişman olduk. Bu durum hiç kabul edilemez. Biz, emekçi insanlarız. Ev kiraları uçmuş durumda. Birçok insan evine ekmek götürmekte zorluk çekiyor." İfadelerinde bulundu.

Yakın Gelecekte 50 TL Alacağız

Zekeriya Savuran isimli bir vatandaş ise, "200 liralık akaryakıt alıyoruz. Bu fiyat çok ucuz olduğu için bu fiyattan alabiliyoruz. Yakında ise 50 liralık akaryakıt almak zorunda kalacağız" şeklinde konuştu.

Sürekli Her şeye Zam Geliyor

Cuma Kurnaz isimli bir tamirci ise 200 liraya 13 litre otogaz alabildiğini belirterek şu sözleri dile getirdi: "Yapacak bir şey yok. Ben sanayide tamirciyim. Bu gidişle arabaların ayarlarıyla oynamak zorunda kalacağız. Çünkü her şeye sürekli zam yapılıyor yapacak bir şey yok "dedi.

Haber Editörü