Araç Sahipleri Dikkat! Akaryakıt Fiyatları Bu Gece Tekrar Zamlanıyor

Araç Sahipleri Dikkat! Akaryakıt Fiyatları Bu Gece Tekrar Zamlanıyor

Brent petrol fiyatlarındaki ve döviz kurlarındaki değişim nedeniyle benzin ve motorin fiyatlarındaki oynak seyir devam ediyor.

Dolar/TL kurunda devam eden yükseliş bugün 26 seviyesini görürken, petrol fiyatları, ABD’nin rezervlerini tekrar doldurma planı ve Suudi Arabistan’daki üretim kısıtlamaları nedeniyle tekrar yükseldi.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda bazı ürünlerde KDV oranının yükseltileceği duyurulmuştu. Hatta öyle ki bu kapsamda yüzde 18 olan KDV oranı, yüzde 20’ye çıkarıldı.

KDV oranının yükseltilmesiyle birlikte dün benzine 50 kuruş, mazota da 45 kuruş zam yapılmıştı. Uygulanan KDV artışından otogaz da etkilenirken ortalam 15 kuruşluk bir zam pompa fiyatlarına yansımıştı. Ancak tüm zamlar bununla kısıtlı olmadı…

Alınan yeni bilgilere göre motorin fiyatına 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü itibarıyla 1.07 TL’lik zam yapılacak. Benzin grubunda ise herhangi bir fiyat değişimi şimdilik yok.

Şu anda güncel olarak İstanbul’da 25.20 TL karşılığında satılan motorin fiyatı, yapılacak olan zamla birlikte 26.27 TL olacak.

Brent petrolün fiyatı ise küresel piyasalarda şu anda 78.12 dolardan işlem görüyor.