Asya, mesken ve mutfak eşyaları bölümünün beğenilen rotası

Asya, mesken ve mutfak eşyaları bölümünün beğenilen rotası
Mesken ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), Asya'nın en büyük konut ve mutfak eşyaları fuarı Mega Show’a 20-23 Ekim 2023 tarihlerinde İDDMİB ve EVSİD tertibi ile ulusal iştirakle çıkarma yapacak.

İSTANBUL (İGFA) - Geçtiğimiz yılı 3,5 milyar dolar ihracatla kapatan konut ve mutfak eşyaları bölümünün çatı kuruluşu EVSİD, bölümde ihracatı geliştirecek etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

EVSİD, Türk mesken ve mutfak eşyaları kesiminde faaliyet gösteren firmaların ihracat pazarlarını geliştirmek için Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan uzak ülkeler stratejisi kapsamında İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) iş birliği ve Ticaret Bakanlığı dayanağı ile Hong Kong'da düzenlenecek olan Asya'nın en büyük mesken ve mutfak eşyaları fuarı Mega Show’a 20-23 Ekim 2023 tarihleri ortasında ulusal iştirak tertibi gerçekleştirecek.

Son olarak 2019 yılında ulusal iştirak gerçekleştirilen ve pandemi nedeniyle orta verilen Mega Show Fuarı'nın 130'dan fazla ülkeden 40 binin üzerinde profesyonel alıcı tarafından ziyaret edildiğini belirten EVSİD Lideri Talha Özger, "Sadece Uzakdoğu değil Kanton fuarını ziyaret etmek için bölgeye seyahat eden Avrupa, Amerika ve Okyanusya dahil tüm dünyadan alıcıların ilgisini çekiyor. Mega Show Fuarı’nın evvelki yıllardaki ziyaretçi profilinin kalitesi dikkate alınarak bu yıl İDDMİB ve EVSİD tarafından fuar yönetimi ile yapılan görüşmeler sonucu fuarın ana girişinde bir alan tahsis edildi. Bu alanda yaklaşık 30 Türk firmasının iştiraki bekleniyor." dedi.

ÖNCELİK MADE IN TÜRKİYE ALGISI

Mega Show Fuarı'nın, mesken ve mutfak eşyaları başta olmak üzere kırtasiyeden oyuncağa birçok tüketim eseri için milletlerarası satın almacıların ortak noktası olduğunu kaydeden Özger, "Bu fuar ile hem büyük satın alma kümeleri ve milletlerarası zincirlerin alıcılarına ulaşmayı, hem de pazar hissemizin düşük olduğu fakat büyük potansiyel barındıran Asyalı alıcılara ulaşmayı hedefliyoruz. İştirak sağladığımız her fuarda önceliğimiz Made in Türkiye algısını ön plana çıkarmak. İkinci öncelik ise Türk firmalarının ferdi markaları ile tanınması" diye konuştu.