Bakan Işıkhan'dan Memur ve Emekli Maaş Zammına İlişkin Açıklama

Bakan Işıkhan'dan Memur ve Emekli Maaş Zammına İlişkin Açıklama

Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ve memur maaşlarına yapılacak olan zam miktarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Meclis tatile girmeden düzenlemelerin gündeme geleceğini kaydeden Işıkhan, hedeflerinin yaşam kalitesini artırmak olduğunu vurguladı. Ayrıca, düzenlemenin son durumuna ilişkin olarak da değişkenleri dikkate aldıklarını ve çok kapsamlı düşünüldüğünü belirtti.

Beştepe’de dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Maaş Düzenlemesinde Son Durum Ne?

Bakan Işıkhan, memur ve emekli maaş zamlarına yönelik çalışmaların devam ettiğini ve Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaların takip edilmesi gerektiğini kaydetti.

Yoğun bir mesai harcadıklarını vurgulayan Bakan Işıkhan, bazı değişiklikleri dikkate aldıklarını ve kapsamlı düşündüklerini belirtti. Ayrıca kimseyi mağdur etmek istemediklerini ve çalışanların refah düzeyinin artırılmasının önemli olduğunu söyledi.

Son olarak işveren ve çalışanları mutlu etmeye çalıştıklarını söyleyen Bakan Işıkhan, zammın belirleneceği tarihe dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.