Barbie çılgınlığı oyuncakları da tüketti! 53 bin Barbie oyuncağı satıldı

Barbie çılgınlığı oyuncakları da tüketti!  53 bin Barbie oyuncağı satıldı
21 Temmuz tarihinde vizyona giren Barbie sinemasıyla birlikte e-ticaret platformlarında özel koleksiyon Barbie oyuncakları iki günde tükendi. Oyuncak kesiminin tartışmasız en ikonik karakterlerinden biri olan Barbie, satış platformun datalarına nazaran 2023 yılında 53 bin adet satılarak rekor kırdı.

İSTANBUL (İGFA) - Sinemanın vizyona girmesi ile birlikte tüm dünyada adeta Barbie çılgınlığı yaşanıyor.

Oyuncak bölümünün tartışmasız en ünlü karakterlerinden biri olan Barbie, kendine has biçimi, güçlü aksesuarları ve etkileyici koleksiyonlarıyla çocukların yanında yetişkinlerinde kalbini kazanmaya devam ediyor.

E-ticaret platformlarından Trendyol’un datalarına nazaran dünyanın en bilinen oyuncakları ortasında gösterilen Barbie sinemasının 21 Temmuz tarihinde vizyona girmesi oyuncak satışlarını arttırdığı üzere, moda, hoşluk ve dekorasyon dallarında de satış patlaması yaşanmasına neden oldu.

Barbie oyuncakları ve Barbie temalı eserlerde evvelki aylara nazaran toplam üç kat satış artışı gerçekleşti.

En çok satan Barbie eserleri Barbie Chelsea’nin Karavanı, Barbie Balerin Bebekler ve Barbie Deniz Kızı oldu.

Barbie; oyuncak kategorisinde platformun bilgilerine nazaran 2023 yılında yaklaşık 53 bin adet satış gerçekleştirerek rekor kırarken, Barbie'nin Düş Meskeni 17 bin adet satış sayısıyla Barbie sevenlerin yıldızı olarak dikkatleri üzerine çekti.

Barbie oyuncaklarının yanında moda, hoşluk ve dekorasyon bölümlerinde de tam manasıyla pembe çılgınlığı yaşandı.

Moda kategorisinde pembe eserler içerisinde en çok elbise, çanta ve bluz olarak tercih edildi. Bu eserler ile birlikte pembe modasını yakalamak isteyenler ise tercihini Barbie dizaynlı telefon kılıfları, pembe terlikler ve pembe ve ışıltılı makyaj eserlerinden yana kullandı.