Bir firma daha gücünü güneşten sağlayacak

Bir firma daha gücünü güneşten sağlayacak
Kütahya’da faaliyet gösteren bir firma ile iş birliği yapan CW Güç, firmanın çatısına 5069,59 kWp gücünde güneş güç santrali kurulumunu tamamladı. Bu iş birliği ile yaklaşık 446 adet ağacın kurtarılması sağlanacak.

ANTALYA (İGFA) - CW Güç panelleri ile bir firma daha gücünü güneşten sağlayacak.

Kütahya’da faaliyet gösteren bir firma ile iş birliği yapan CW Güç, bu kapsamda firmanın çatısına 5069,59 kWp gücünde güneş güç santrali (GES) kurulumunu tamamladı.

CW Güç CEO’su Volkan Yılmaz, dünyada güç ihtiyacının artan nüfus ve gelişen sanayi ile birlikte büyümeye devam ettiğine dikkat çekti.

Bu nedenle güce olan bağımlılığın her geçen gün arttığını söz eden Yılmaz, firmaların güneş gücünün avantajlarından daha fazla yararlanmaya başladığını söyledi.

Türkiye’nin farklı vilayet ve ilçelerinde fabrika çatılarını güneş güç panellerimizle donatmaya devam ettiklerini kaydeden Yılmaz, "Kütahya’da faaliyet gösteren bir firma ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde firmanın çatısına 5069,59 kWp gücünde GES kurulumunu tamamladık. Güneş güç santrali ile firma yılda yaklaşık 2.957.535,40 kg karbon salınımının önüne geçecek ve yaklaşık 446 adet ağacın kurtarılmasını sağlayacak" dedi.