BOTAŞ Temmuz Ayı Doğal Gaz Tarifesinde Değişiklik Yapmadı

BOTAŞ Temmuz Ayı Doğal Gaz Tarifesinde Değişiklik Yapmadı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan yeni bir açıklamada, BOTAŞ'ın bu ay herhangi bir fiyat değişikliği yapmayacağı öğrenildi. Yapılan açıklamalara göre BOTAŞ, Temmuz ayında sanayi kuruluşları, mesken aboneleri ve elektrik üretim amaçlı gaz satış fiyatında herhangi bir değişiklik yapmayacak. BOTAŞ'ın internet sitesinde yapılan duyuruda, Türkiye'nin konutlarda Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatına sahip olduğu vurgulandı.

BOTAŞ'ın internet sitesinde yayınlanan Temmuz ayına ilişkin tarifede, mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretimine yönelik tarifelerin aynı kaldığı belirtildi. Bu durum, mevcut fiyatların geçerli olduğu anlamına geliyor.

Konut Tüketicileri İçin Sabit Satış Fiyatı

BOTAŞ'ın konut tüketicilerine uygulayacağı satış fiyatının Temmuz ayında da aynı kalacağı açıklandı. Buna göre, 1000 metreküp doğal gaz için konut tüketicilerine uygulanacak satış fiyatı 4 bin 80 TL olarak belirlendi.

Sanayi Aboneleri ve Elektrik Üretim Amaçlı Tarife

Sanayi aboneleri için belirlenen tarifelerde de herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu kapsamda elektrik üretim amaçlı doğal gaz kullanım tarifesinde 1000 metreküp karşılığı 10 bin TL olarak kaydedildi.

Elektrik üretim amacıyla kullanılan doğal gazın yanı sıra kademe 1'de 1000 metreküp için 7 bin 124 ve kademe 2'de 1000 metreküp için 9 bin 478 TL'lik bir tarife belirlendi.