Bu şenlik bayanların

Bu şenlik bayanların
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türk el sanatlarıyla uğraşan bayanların desteklenmesi, aile bütçelerine katkı sağlanması ve unutulmaya yüz tutmuş bedellerin yaşatılması emeliyle Büyükşehirle Üreten Bayanlar Şenliği düzenliyor. Şenlikte fiyatsız stant açıp eserlerini sergilemek isteyen bayanlar, 20 Ağustos’a kadar müracaat edebilecek.

DENİZLİ (İGFA) - Bayanlara her platformda müspet ayrımcılık yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi, örnek bir aktifliğe daha imza atıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Türk el sanatlarıyla uğraşan bayan teşebbüsçü ve bayan sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılması ve aile bütçelerine katkı sağlamaları gayesiyle Büyükşehirle Üreten Bayanlar Şenliği düzenliyor. Kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarının ve el becerilerimizin korunarak sonraki kuşaklara aktarılmasının da hedeflendiği şenlik 07-10 Eylül 2023 tarihleri ortasında düzenlenecek. Şenlikte fiyatsız stant açarak eserlerini sergilemek isteyen bayanların 20 Ağustos 2023’e kadar www.denizli.bel.tr adresinden online müracaat etmesi gerekiyor.

Şenlik dolu dolu geçecek

Türk el sanatlarından mesken dokumacılığı ve hazır giysiye çok farklı el emeği göz ışığı eserlerin sergileneceği şenlikte, ahşap personelliği, bijuteri, bakırcılık, takı tasarım, dikiş, örücülük, klâsik giysili bebek yapımcılığı, bıçakçılık, cam personelliği, çömlekçilik, dericilik, dokumacılık, gümüşçülük, geri dönüşümden yapılmış süs eşyaları, minyatür nesneler, sepetçilik, kozmetik, cilt bakımı, seramik personelliği, çini, Türk süsleme sanatları (tezhip, sınır, minyatür, ebru), tel kırma, nakış, iğne oyası üzere klâsik Türk el sanatlarından örnekler yer alacak. Ayrıyeten yöresel konut imali kuru besin, pasta, salça reçel, turşu üzere besinler da şenlikte bulunacak. Yer ve saatinin daha sonra duyurulacağı Büyükşehirle Üreten Bayanlar Festivali’nde konserler, söyleşiler, Workshop (Çalışma Atölyesi) eğitimleri de yer alacak.