BUTEXCOMP ile dalların tedarik zinciri daha rekabetçi olacak

BUTEXCOMP ile dalların tedarik zinciri daha rekabetçi olacak
Bursa’daki teknik dokumacılık ve kompozit gereç bölümlerinin rekabetçiliğini artırmak için BUTEXCOMP Projesi kapsamında Tedarik Zinciri Eşleştirme Programı başlatıldı. Programla firmaların ihracat kapasitesinin güçlendirilmesine katkı hedeflendi.

BURSA (İGFA) - Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Rekabetçi Kesimler Programı kapsamında desteklenen, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından yürütülen Kompozit Gereç ve Teknik Dokumacılık Prototip Üretim ve Uygulama Merkezi Teknik Dayanak Projesi (BUTEXCOMP) kapsamında Tedarik Zinciri Eşleştirme Programı için tanıtım toplantısı düzenlendi.

Firma temsilcilerinin katıldığı toplantı, Bursa Teknoloji Uyum ve Ar-Ge Merkezi mesken sahipliğinde (BUTEKOM) gerçekleştirildi.

Teknik dokumacılık ve kompozit materyal kesimlerinin geleceğine istikamet veren bir çalışmaya imza atıldığını kaydeden BUTEKOM Genel Müdürü Murat Kurtlar, “Kesintisiz işleyen düzgün bir tedarik süreci, bölümlerin geleceği açısından değerli bir avantaj. En uygun talep kestirimlerini yapabilmek, kapasite planlaması, tedarikçi kalite idaresi ve sipariş karşılamaya sahip olmak her geçen gün daha da ehemmiyet kazanıyor. Hasebiyle tedarik zinciri işbirliği, bunları sağlamanın en aktif yolu. BUTEXCOMP kapsamında bu bağlamda yapacağımız çalışmalar çok değerli olacak" dedi.

FİRMALARIN İHRACAT KAPASİTESİ GELİŞTİRİLECEK

Tedarik zincirinin; hammadde temininden son kullanıcıya ulaşana kadarki süreci kapsayan kritik bir sistem olduğunu belirten BUTEXCOMP Teknik Dayanak Uzmanı Serap Gültekin ise, kelam konusu program ile KOBİ’lerin eşleştirme yolu ile daha fazla bilgi alışverişinde olmaları gerekiyor. Program ile bu taraftaki gelişime, katma bedeli artırmaya katkı sağlayacaklarını söyledi.