CW Güç, savunma endüstrisine eser geliştiriyor

CW Güç, savunma endüstrisine eser geliştiriyor
Güneş gücü dalındaki elde ettiği başarılı çalışmaları savunma endüstrisine taşıyan CW Güç, savunma endüstrisine yönelik geliştirdiği eserler ile yerli ve ulusal savunmaya dayanak olacak.

ANTALYA (İGFA) -Güneş güç sistemleri üreten teknoloji firması olan CW Güç, savunma endüstrinin muhtaçlığı olan güce esaslı tahliller sunmayı amaçlıyor.

CW Güç, birkaç yıldır sürdürdüğü ARGE çalışmaları ardından savunma endüstrisine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bugüne kadar geliştirdiği eserleri “CW Defence” olarak tek çatı altında toparlayan CW Güç, 25-28 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşecek IDEF 2023 Fuarında geliştirdiği eserleri sergileyecek.

SAVUNMA ENDÜSTRİSİNE ESERLER GELİŞTİRDİ

1993 yılından itibaren Türkiye’de gerçekleşen Memleketler arası Savunma Sanayii Fuarı’na (IDEF) iştirak sağlayacak olan CW Güç, taşınabilir askeri güç üretim sistemlerinden taşınabilir güç depolama sistemlerine, güvenlik sistemlerinden, sert arazi şartlarına güçlü güneş panellerine kadar geliştirmekte olduğu birçok eseri bu yıl 16.sı düzenlenen IDEF Fuarı’nda sergileyecek.

Alanında uzman mühendis ve danışman takımı ile savunma endüstrisine yönelik teknolojik ve askeri standartlara uygun eserler geliştirdiklerini tabir eden CW Güç İdare Şurası Lideri Tarık Sarvan, “Türkiye, son yıllarda savunma sanayine yönelik büyük atılımlar gerçekleştirdi. Ülkemizde yerli ve ulusal imkanlar ile üretilen SİHA’lar ve birçok askeri araç bizi gururlandırıyor. Ülkemizin değerli teknoloji firmalarından CW Güç olarak biz de yerli ve ulusal savunma endüstrisine güç kesimindeki elde ettiğimiz bilgi ve deneyimler ile katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

ÜRÜNLER “CW DEFENCE” OLARAK GELİŞTİRİLDİ

Savunma endüstrisinin süratle ilerlediğini, ulus devletler için savunma endüstrinin sağlam ve güçlü yapıda olmasının çok değerli olduğunu vurgulayan CW Güç İdare Heyeti Lideri Tarık Sarvan, “Ülkemizin savunma endüstrisinde dışa bağımlı olmaması gerekir. CW Güç olarak ulusal savunmaya eserler geliştirerek dayanak olmak istiyoruz. Geliştirdiğimiz eserleri 25-28 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşecek IDEF 2023 Fuarında sergileyeceğiz. Savunma endüstrisine yönelik katılacağımız birinci fuar. Bu fuara katılacağımızdan ötürü heyecanlıyız. IDEF’te hem geliştirdiğimiz eserleri hem de yapabileceğimiz projeleri ulusal ve memleketler arası iştirakçilere anlatacağız” dedi.