DHL, MNG Kargo'yu satın alıyor

DHL, MNG Kargo'yu satın alıyor
DHL Group, Türkiye'nin önde gelen kargo şirketlerinden biri olan MNG Kargo’nun paylarının tamamını (yüzde 100’ünü) satın almak üzere mutabakat imzaladı.

İSTANBUL (İGFA) - Dünya’nın en büyük lojistik kümelerinden DHL, MNG Kargo'yu satın alıyor

Yapılan mutabakatın Türkiye'nin süratle büyüyen e-ticaret ve kargo kesimlerine yeni bir ivme kazandıracağı kaydedildi.

DHL Group CEO'su Tobias Meyer, sürdürülebilirlik, globalleşme ve dijitalleşmenin yanı sıra e-ticareti lojistikte bir mega trend olarak tanımladıklarını ve 2025 DHL Küme Stratejisi’nde odaklanılan alan haline getirdiklerini söyledi. Meyer, e-ticaret dalındaki ayak izlerini genişletmek için daima çalıştıklarını belirterek, "MNG Kargo, bizim iş portföyümüzü tamamlayacak, bu bölümdeki heyeti ağımızı daha da genişletmemize yardımcı olacaktı" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri Burak Dağlıoğlu ise, Türkiye'deki kargo hacmi, e-ticarette yakalanan çift haneli büyüme ile günden güne arttığına dikkati çekerek, kesimin en kıymetli oyuncularından biri olan DHL'nin Cumhuriyetimizin Yüzüncü yılında gerçekleştirdiği bu satın alma, ülkemizin potansiyeline olan inancını ve artan yatırım iştahını da gösterdiğini söyledi.

MNG Kargo olarak, DHL Group’un küresel bilgi ve teknoloji birikimini gerimize alarak, tüketiciye sunduğumuz hizmet kalitesini daha da geliştirmeyi ve kapasite artırım yatırımları ile daha da yüksek istihdam oluşturmayı hedeflediklerini belirten MNG Kargo CEO’su Kağan Gündüz; ""Ülkemiz, milletlerarası üreticilerin sürdürülebilir tedarik zinciri oluşturma stratejilerinin odağı haline gelmiş durumdadır ve kesimimizin gelişimi sürat kesmeden devam edecektir” dedi.