Elektrikli araç istasyonları için manalı iş birliği

Elektrikli araç istasyonları için manalı iş birliği
Borusan Holding ve Energie Baden-Württemberg AG’nin (EnBW) ortak teşebbüsü Borusan EnBW Güç, Petrol Ofisi Kümesi ile Türkiye’de elektrikli araç şarj istasyon ağını genişleterek yeni bir periyodu başlatacak iş birliğine imza attı.

İSTANBUL (İGFA) - İklim ve güç kriziyle çaba için gücün yeşil dönüşümüne odaklanan, yüzde 100 yenilenebilir güç kaynaklarından oluşan portföyü ile ülkemizin yeşil güç dönüşümünde faal rol alan Borusan EnBW Güç, Türkiye'nin akaryakıt ve toplam madeni yağlar dallarının klasik başkanı Petrol Ofisi Kümesi ile elektrikli araç şarj hizmetine sürat katacak.

Gerçekleşen iş birliği ile Petrol Ofisi Grubu’nun Türkiye genelindeki 2 bin lokasyonu ortasından önceliklendirilen istasyonlarda suram planlanan iş birliği çerçevesinde birinci etapta, 1 milyar TL yatırım yapılacak. İstasyonlarda kullanılacak ve yüzde 100 yenilenebilir güç kaynağı sertifikalı yüksek süratli şarj aygıtları ile elektrikli araçlarda batarya doluluk oranı 30 dakika içerisinde yüzde 80’e ulaşabilecek. Bu iş birliği kapsamında şarj edilecek araçlarla her şarj noktası yaklaşık 4 bin 500 ton karbon salımını engelleyecek.