Esat Öztürk'ten çalışana artırım muştusu

Esat Öztürk'ten çalışana artırım muştusu
Kayseri'nin Yahyalı Belediyesi İmar A.Ş ile Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesi ortasında yapılan toplu iş kontratı ile emekçi maaşlarına yüzde 46 oranında artırım yapıldı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Yahyalı Belediyesi başkanlık makamında yapılan mukavelenin imza merasimine Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk, Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Lideri Serhat Çelik, Lider Yardımcısı Feyyaz Ünal ve belediye yetkilileri katıldı.

İmza merasiminde konuşan Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk; “ Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikası ortasında yapılan görüşmeler sonucunda toplu iş mukavelesi imzaladık. Bu ilçenin iyiliği için çalışan mesai arkadaşlarımıza Allah ağız tadıyla yedirsin. Maaşlarına %46 oranında artırım yaptık. Ülkemizin ekonomik kurallarını göz önünde bulundurarak hoş bir sonuca vardık. Hem sendikamıza hem de mesai arkadaşlarıma güzel olmasını temenni ediyorum. Rabbim iş kazası vermeden hoş hizmetlerde bulunmayı nasip etsin.” diye konuştu.

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Lideri Serhat Çelik ise konuşmasında; “ Yahyalı Belediyesi ile bir müddettir devam eden görüşmelerimiz bugün mutabakat sağlanarak imza altına alındı. Seçildiği günden beri her vakit işçinin yanında olan, her vakit maaşları ve toplumsal hakları gününde ödemeye çaba eden liderimize takviyelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bugün belediyemizde çalışan 100’den fazla işçimizin ve ailelerinin yüzleri güldü. Hepimize iyi uğurlu olsun.” tabirlerini kullandı.