EYT maliyetleri zorlamaya başladı

EYT maliyetleri zorlamaya başladı
TÜRKONFED, yılın her çeyreği Anadolu iş dünyasının sesi olan üye federasyonlarının ve Türkiye’nin her bölgesinden iş beşerinin temsil edildiği Genişletilmiş İdare Kurulu’nun iştirakiyle gerçekleştirdiği Finansmana Erişim Anketi’nin “Nisan-Haziran” periyodunu kapsayan sonuçlarını yayınladı.

ANKARA (İGFA) - Anket sonuçlarına nazaran her 10 şirketten 8’i ikinci çeyrekte finansmana erişimin zorlaştığını tabir ederken, finans kurumları ile kredi süreçlerinde sorun yaşayanların oranı da birinci çeyrekte yüzde 85 iken ikinci çeyrekte yüzde 95’e yükseldi.

Her 10 iş insanından 9’unun finansal regülasyonların işletmelerini olumsuz etkilediğini belirttiği anket sonuçlarına nazaran iki işletmeden biri EYT maliyetlerini yönetmekte zorlandığını, 10 işletmeden 6’sı da EYT maliyetinin finansmanı için açıklanan KGF takviyesine erişemediğini söyledi. Anket sonuçlarını pahalandıran TÜRKONFED Lideri Süleyman Sönmez üye federasyonları ismine, krediler üzerindeki baskının hafifletilmesi ve merkezde alınan kararların alana tam yansıması için davet yaptı.