Fahiş fiyatın cezası tutanak! Vatandaş belediyeye isyan etti

Fahiş fiyatın cezası tutanak! Vatandaş belediyeye isyan etti
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi zabıtası, vilayet genelinde market ve fırınlarda etiket ve gramaj kontrolü, marketlere fahiş fiyat kontrolü yaptı. Fahiş fiyat uygulayan zabıta takımları, 12 markete tutanak yazarak Ticaret Vilayet Müdürlüğü’ne bilgi verdi. Basın bülteni ile servis edilen habere vatandaşlar, "Fahiş fiyatın cezası yalnızca tutanak mı? Ne kadar ceza aldılar? Neden açıklanmıyor" diye reaksiyon gösterdi.

BALIKESİR (İGFA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, vilayet genelinde market ve fırınlarda etiket ve gramaj kontrollerini sürdürüyor. Marketlerde fahiş fiyat artışı ve etiket ile kasa ortasındaki fiyat farklarını da denetim eden Zabıta grupları ayrıyeten hijyen ve evrak kontrollerini de gerçekleştiriyor.

Balıkesir genelinde vatandaşların huzuru, sıhhati ve kamu sistemi için misyonlarını sıkı bir biçimde sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta grupları, sorumluluğunda bulunan bölgelerde haksız fiyat artışının önüne geçmek gayesiyle temel besin ve temel gereksinim gereçleri başta olmak üzere eserlerin alış-satış fiyatları üzerinden karı ile etiket fiyatlarının ödeme noktalarında da eşleşip eşleşmediği denetim etti. Kontrollerde; reyon fiyatıyla kasa fiyatı farklı çıkan marketlere kanun gereği tespit tutanağı tutularak cezai süreç yapılması için gerekli süreçler başlatılıyor. Ayrıyeten etiketsiz eser satışının da önüne geçmek için çalışan takımlar fiyat kontrolünün yanı sıra, eserlerin son kullanma tarihi ve hijyen şartlarını da denetliyor. Son bir hafta içinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta takımlarının yaptığı kontrollerde 12 işletmeye tutanak tutulup hususla ilgili Ticaret Vilayet Müdürlüğü’ne bilgi verildi.

Belediyenin resmi internet sitesinden basın bülteni halinde servis edilen habere vatandaşlar, "Fahiş fiyatın cezası yalnızca tutanak mı? Ne kadar ceza aldılar? Neden açıklanmıyor. Her vakit vatandaşın yanındayız diyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz nerede?" diye reaksiyon gösterdi.