Fındık alım fiyatları muhakkak oldu

Fındık alım fiyatları muhakkak oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen fındık alım fiyatlarını da açıkladı. TMO'nun fındık alım fiyatlarını Giresun kalite 84 TL, Levant kalite 82,50 TL olarak duyuran Erdoğan, alımlarda her bir randıman için kilogram başına ek 1,65 TL'den başlayan prim verileceğini söyledi.

ANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan merakla beklenen fındık alım fiyatlarını, Kabine toplantısı akabinde gerçekleştirdiği Millete Sesleniş konuşmasında duyurdu.

Yaz periyodunda açıklanan çeşitli alım fiyatları üreticimiz tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Erdoğan, "Fındığın ihracatımıza yıllık katkısı 2 milyar doları buluyor. Bu sene 125 tonluk bir rekolte bekliyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi'ni üreticileri korumak için yine görevlendirdik. Fındık alım fiyatı Giresun için 84 TL, levant için 82,50 TL olarak belirlendi. Alımlarda kilogram başına 1 lira 65 kuruştan başlamak üzere prim verilecektir. Üreticilerimize güzel olmasını diliyorum" dedi.

Erdoğan, tüm bunlara ek olarak Tarım ve Orman Bakanlığı'nın da üreticilere ayrıyeten kilogram başına yaklaşık 2,70 TL destekleme ödemesi yapacağını duyurdu.