Havlu fiyatları da artırımlardan nasibini aldı!

Havlu fiyatları da artırımlardan nasibini aldı!
Doğumdan vefata kadar hayatımızın birçok alanında kullandığımız, annelerimizin çeyizimize de koyarak süslediği renk renk, desen desen havlular da artan artırımlardan nasibini aldı. Bilhassa düğün yapacak olanların çeyiz alışverişleri direkt etkilenirken vatandaşın daha ucuza kaçtığı ortaya çıktı.

Merve ÖZDEMİR ÇEVİK - Muhammed Taha ÇELİKBAŞ - Herkes Duysun / BURSA (İGFA) - “Havlu nereden alınır?” deyince akla kuşkusuz Bursa gelir.

Kestanesi kadar havlusu ile de meşhur olan Bursa’nın havlusu da ne yazık ki artan artırımlardan nasibini alırken özellikle düğün yapacak olanların çeyiz alışverişleri de etkilendi.

Bursa Havlucular Çarşısı’ndaki esnaf yeni fiyatlar hakkında bilgi verirken, “Bugün bize gelip ben çeyizlik havlumu, konuğuma banyo havlusu alacağım, ayak havlusu alacağım, bornoz kadrosu alacağım dediğinizde en alt limit 5 bin TL fakat bu işin hududu yok. İşlemesi ve kalitesine nazaran fiyat skalası değişiklik gösteriyor. 20 TL’ye de havlu satıyoruz, 100 TL’ye de havlu satıyoruz. Giysi dalında de durum birebir. Bu sene bilhassa Allah düğün yapanların yardımcısı olsun. Geçen sene bir düğün 500 bin TL’ye mal ediliyorsa bu sene 2-3 katına mal oluyor. Altın fiyatları aşikâr, bizim fiyatlar da aşikâr. Bir ay içerisinde eserlere ortalama yüzde 30, yüzde 40 artırım geldi.” dedi.

https://youtu.be/Cybu7HR1zm4