Hayvancılığa sıvat dayanağı

Hayvancılığa sıvat dayanağı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallere meralarda otlayan hayvanların su gereksinimini karşılamak için içme suyu teknesi (SIVAT) montajı ve tamiri takviyesinde bulunmaya devam ediyor. Son olarak Mamak ilçesine bağlı Kızılca Mahallesi’nde bulunan 68 yıllık çeşme korunarak içme suyu teknesi hâline getirildi.

ANKARA (İGFA) - Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bilhassa kırsal mahallelerde otlayan hayvanların pak su muhtaçlığının karşılanması için içme suyu teknesi (SIVAT) dayanağında bulunmayı sürdürüyor. Mamak ilçesine bağlı Kızılca Mahallesinde bulunan 68 yıllık çeşme korunarak yanına içme suyu teknesi montajı yapıldı.

BÖLGEDEKİ KÜÇÜKBAŞ VE YABAN HAYVANLARININ SU GEREKSİNİMİNİ KARŞILAYACAK

Bölgedeki bilhassa küçükbaş ve yaban hayvanlarının su kaynaklarına daha kolay ulaşması için içme suyu teknesi montajı yapıldı.

68 yıllık çeşmenin Çanakkale Gazisi olan dedesi tarafından yapıldığını belirten Mamak Kızılca Mahallesi sakini Mahmut Çelik, şu sözlerle belediyeye teşekkür etti:

“1955 yılında Gazi Hacı Mehmet Çelik dedem çeşme yaptırıyor. Bu vakte kadar 68 yıl içerisinde burası çoklukla yaban hayvanlarının, kaplumbağaların hayat alanı olduğu için eski çeşmede içine düşüp ölüyorlardı. Biz de bunu önlemek için Sayın Mansur liderimizin kırsal kalkınmada köylere bu türlü bir yardımı olduğunu duyduk. Müracaat ettik Sayın Mansur liderimiz tarafından çeşmemiz yenilendi. Hayvanların yazın bilhassa şu 40 derecelik sıcaklıkta su gereksinimlerinin karşılandığı tek yer burası ve buradan diğer bir yer olmadığı için köy halkının hizmetine sunuldu. Bundan ötürü çok mutluyuz Sayın liderimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”