Hyundai ve Seul Ulusal Üniversitesi'nden pil merkezi

Hyundai ve Seul Ulusal Üniversitesi'nden pil merkezi
Hyundai Motor Kümesi, Seul Ulusal Üniversitesi (SNU) ile Ortak Batarya Araştırma Merkezi kuruyor. Küme ve üniversite ortasındaki bu işbirliği için 23 milyon doların üzerinde bir yatırım yapılacak.

İSTANBUL (İGFA) - Hyundai Motor Kümesi, Seul Ulusal Üniversitesi (SNU) ile Ortak Batarya Araştırma Merkezi kuruyor. Küme ve üniversite ortasındaki bu işbirliği, elektrikli arabalardaki pil teknolojilerini ilerletmeyi ve birebir vakitte Hyundai’nin bu alandaki küresel liderlik maksadına ulaşmayı amaçlıyor.

Ortalık için düzenlenen imza merasiminde konuşan Seul Ulusal Üniversitesi Lideri Hong Lim Ryu şunları söyledi: "Ortak Pil Araştırma Merkezi, Hyundai Motor Grubu’nun gelişmiş pil teknolojisi için yeni bir başlangıç noktası olacak. Fakültemizin ve yüksek lisans öğrencilerinin, Hyundai Motor Kümesi'nin ehil araştırmacıları ile ortak bir sinerji yaratarak pillerin gelişiminden çeşitli yeniliklerin temellerinin atılmasına kadar tüm süreçlerde tesirli olacak”.

Hyundai Motor Kümesi İdare Şurası Lideri Euisun Chung ise "Gelişmiş pillerle donatılmış mobilite tahlilleri misyonumuz, gelecek jenerasyonlar için sürdürülebilir bir etrafa yönelik amaçlarımızın bir kesimi. Ortak araştırma ve geliştirme yatırımlarımızla, mobilite sanayisinin elektrifikasyona geçişinde kıymetli bir rol oynamayı amaçlıyoruz” dedi.