Kahve ile fındığı birleştirdi, fındık kreması üretti

Kahve ile fındığı birleştirdi, fındık kreması üretti
Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’in teşebbüsleriyle kurulan DAVET Girişimcilik Merkezi, teşebbüsçü gençleri işletme sahibi yapıyor. Bu kapsamda kendi işletmesini kuran Besin Yüksek Mühendisi Ahmet Alp Karamanoğlu, kahveli fındık kreması başta olmak üzere fındıktan katma pahalı eserler üretiyor.

ORDU (İGFA) - Ordu’nun kabuğunu kırması için Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’in vatandaşlara yaptığı davetin bir sözü olan ve “Deneyim, Araştırma, Verimlilik, Eğitim ve Ticaret” sözlerinden yola çıkarak hayata geçirilerek baş harfleriyle de ismi konulan DAVET Girişimcilik Merkezi Ordu’da önemli karşılık buldu. 2022 Şubat ayından itibaren 19 ofisini girişimcilere tahsis ederek Ordu’nun inovasyon merkezi olan, iş kurmak ve kendini geliştirmek isteyen tüm girişimcilere kapılarını aralayan DAVET Girişimcilik Merkezinden bugüne kadar 10 binin üzerinde kişi faydalandı.

FINDIK İLE KAHVEYİ BİRLEŞTİRDİ

Geçtiğimiz yıl, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren DAVET Girişimcilik Merkezine başvuran Besin Yüksek Mühendisi Ahmet Alp Karamanoğlu, eğitim için geldiği DAVET’te kendi işletmesini kurdu. DAVET Merkezini adres göstererek işletmesini kuran ve evrak süreçlerini burada tamamlayan Karamanoğlu, “Elagant Atölye” ismiyle fındık ve fındık eserleri üzerine faaliyetlerine başladı. Fındık eserlerinden daha fazla katma bedel oluşturacak eserlere yönelen Karamanoğlu, kahve ile fındığı birleştirerek kahveli fındık kremasını üreticilerin beğenisine sundu.

İŞLETME SAHİBİ KARAMANOĞLU: “İŞLETME KURMA MAKSADIMI DAVET MERKEZİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİM”

Kendi işletmesini kuran Besin Yüksek Mühendisi Ahmet Alp Karamanoğlu, işletmesini kurmasında en kıymetli hissenin DAVET Merkezine ilişkin olduğunu söyledi. Kendilerine bu imkânı sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ileten Karamanoğlu, “Bir işletme kurma maksadım vardı. Bu konuda DAVET Merkezine müracaatta bulundum ve kabul edildik. Artık ise Altınordu ilçesinde fındık eserleri üzerine bir işletme kurduk. Bu çalışmaların temelinde DAVET merkezinde yer almamız, orada yaptığımız pazarlama çalışmaları, şirket konseyimi, evraksal süreçlerin tamamlanması konularının bize çok kıymetli katkısı oldu. En değerli faktör ise biz orda tecrübe kazanarak sonra işletme kurduk. Bu bağlamda Ordu Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” dedi.

“FINDIKTAN KATMA BEDELLİ ESERLER ÜRETİYORUZ”

DAVET Girişimcilik Merkezi aracılığı ile kurduğu işletmesinde fındık üzerine eserler ürettiklerini ve fındıktan katma kıymetli eserlere yöneldiklerini aktaran Karamanoğlu, “Fındık üzerine bir tesis kurduk. Bizim bu işletmedeki en değerli hedefimiz fındığa mevcut durumdan daha fazla katma kıymet sağlayabilecek eserler ürütmek. Bu kapsamda kendim sahip olduğum akademik bilgi ile bu alanda çalışmalar yapıyoruz. Kendim, eşim, iki besin mühendisi ve ekstra bir çalışanımız ile bu işletmemizde üretim yapıyoruz” diye konuştu.

Öte yandan işletme kurmak, iş sahibi olmak isteyenlere de seslenen Ahmet Alp Karamanoğlu, herkesi DAVET Merkezine davet etti.