Kayseri Meslek Merkezi iş kapısı oluyor

Kayseri Meslek Merkezi iş kapısı oluyor
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 13 paydaş ağına sahip projesi Kayseri Meslek Merkezi, kentte istihdama katkı sunmaya ve vatandaşların yanında yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda tarihi Kayseri Kalesi’nde stant açan Meslek Merkezi, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de Lider Dr. Memduh Büyükkılıç önderliğinde toplumsal ve gönül belediyeciliğine yönelik hizmetleri özveriyle yürüten Büyükşehir Belediyesi’nin istihdama dayanak olan ve birebir vakitte danışmanlık hizmeti veren kuruluşu Kayseri Meslek Merkezi vatandaşlara daha çok yardımcı olabilmek ve iş istihdamını sağlamak maksadıyla tarihi Kayseri Kalesi’nde stant açtı. Kayserililere faal bir hizmet sunan Kayseri Meslek Merkezi’nde vatandaşlar merkezde çok bilgi edindiklerini ve faydalandıklarını söz etti.

Kayseri Meslek Merkezi Sorumlusu Kenan Tosun, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada, Kayseri Meslek olarak hem iş arayanlara, hem de tercih kademesinde olan gençlere katkı da bulunmak için tarihi Kayseri Kalesi’nde stant açtıklarını ve stantın çok ağır ilgi gördüğünü tabir ederek, şöyle konuştu:

“Ofisimizi tarihi Kayseri Kalesi’nin önüne açtık. Vatandaşlara kendimizi biraz daha tanıtmak açısından. Onlara çok daha yararımız olacağını düşündük ve birebir vakitte üniversite tercih devri en değerli devirlerden birindeyiz. Gençlerimiz için, biz de Kayseri Meslek olarak hem iş arayanlara hem de tercih etabında olan gençlerimize nasıl katkıda bulunabiliriz diye düşündük ve ofisimizi 1 haftalığına bu bölgeye açtık. Şu anda sağ olsunlar vatandaşlarımız da çok ilgili, hem gençlerimiz olsun hem de iş arayanlar olsun daima sorular yöneltiyor. Biz de elimizden geldiğince aradıkları meslekleri iş konusunda dayanak olmaya çalışıyoruz. Bizim için keyifli geçiyor. Kayseri Meslek açılalı 1,5 yıl oldu, beklentimizin üstünde aslında ilerleyişi var. İtimat çok değerli biliyorsunuz ki hem iş arayanlar açısından hem de patronlar açısından kentimize bir katkıda bulunmak istiyoruz.”

“ÜCRETSİZ BİR HİZMET VERİYORUZ”

Bin 500’ün üzerinde istihdam sağladıklarını lisana getiren Tosun, “İnsanlar bize güvenerek geliyor. Firmalardan da bu memnuniyeti duyuyoruz, bu da tabi bizim her geçen gün kalitemizi yükseltiyor. Fiyatsız bir hizmet veriyoruz, bu aslında çok kıymetli. Şu anda bin 500’ün üzerinde istihdam sağladık, bu da bizi keyifli ediyor. Zira beşerler keyifli olduğu vakit biz de yaptığımız işten keyif alıyoruz bu halde.