Kayseri'de insan kaynakları buluşması

Kayseri'de insan kaynakları buluşması
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Meslek Merkezi öncülüğünde ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) mesken sahipliğinde geniş kapsamlı insan kaynakları toplantısı gerçekleştirildi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları ile kurulan Büyükşehir bünyesindeki Kayseri Meslek merkezi aracılığıyla istihdama katkı sağlarken, insan kaynakları toplantılarında da aktif misyon üstleniyor. Bu kapsamda Kayseri Sanayi Odası’nın mesken sahipliği ve Kayseri Meslek Merkezi’nin öncülüğünde, Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Organize Sanayi Bölgeleri ve üniversiteler iş birliğinde, insan kaynakları koordinatörlerinin iştiraki ile toplantı yapıldı.

Toplantıya, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın, Kayseri Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Tartuk, Ticaret Odası Genel Sekreteri Mevlüt Çil, Kayseri Üniversitesi Meslek Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile kurum ve kuruluşların insan kaynakları yetkilileri katıldı

İSTİHDAM SIKINTILARI, İNSAN KAYNAKLARI PROJELERİ ÜZERE BAHİSLER MASAYA YATIRILDI

Kayseri Meslek Merkezi öncülüğünde gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın’ın da katıldığı toplantıda, işletmelerin insan kaynakları koordinatörlerinin iştirakiyle, endüstride istihdam sıkıntıları, dijital meslek, insan kaynakları uygulamalarına yönelik projeler geliştirmek ve potansiyel iş birlikleri sağlamak üzere bahisler değerlendirildi. Öte yandan, Kayseri Organize Sanayi Bölgeleri ile birçok insan kaynakları temsilcilerinin iştirakiyle düzenlenen toplantıda, istihdam sıkıntılarına tahlil odaklı yaklaşımlar ele alınırken, iş arayan ve patronların gereksinimlerine yönelik kapsamlı bir perspektif sunularak, iştirakçi insan kaynakların çalışma rotaları zenginleştirilmeye çalışıldı.

TOPLANTI SONUNDA HEYECAN VERİCİ BİR PERİYODA ADIM ATILDI

Gerçekleştirilen aktiflik sonucunda, istihdamı arttırıcı siyasetler ve yeni projelerin sunulacağı heyecan verici bir periyoda adım atıldı. Birebir vakitte üniversite - sanayi iş birliğinin ehemmiyetine dikkat çekilen toplantıda yeni yeteneklerin iş ömrüne entegrasyonunu kolaylaştırma emeliyle farklı programların hayata geçirileceğinin muştusu verildi.

Gelecekte sistemli olarak yapılması planlanan bu çeşit etkinlikler, çalıştaylar ve iş birlikleri sayesinde, Kayseri’nin kalkınması ve işgücü niteliklerinde artış yaşanması öngörülüyor.