Logistech dalın tüm bileşenlerini buluşturacak

Logistech dalın tüm bileşenlerini buluşturacak
İZFAŞ tarafından bu yıl ikinci defa düzenlenecek Logistech – Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı; kesimdeki tüm paydaşları fuarizmir’de buluşturacak.

İZMİR (İGFA) - İhracat ve ithalatın itici gücü lojistik dalı, Logistech Fuarı ile bir ortaya gelirken dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve akademisyenlerin iştirakleriyle paneller, seminerler de gerçekleştirilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde İZFAŞ tarafından ikinci kere düzenlenecek Logistech – Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı, 27 - 29 Eylül 2023 tarihleri ortasında fuarizmir’de gerçekleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in İzmir'i dünya fuarcılığında ön plana çıkarma ve lojistik merkez üssü yapma vizyonu doğrultusunda geçtiğimiz yıl birinci defa düzenlenen Logistech Fuarı, bu yıl da kesimdeki tüm paydaşları bir ortaya getirecek. Coğrafik pozisyonu, 8 bin 500 yıllık tarihi ve bir liman kenti olmasıyla doğal bir lojistik merkez olan İzmir’in, fuarla oluşan sinerjiyle bu pozisyonunu perçinlemesi hedefliyor.

Küresel pazar büyüklüğü 2022 yılında 10,68 trilyon ABD Doları olarak hesaplanan ve e-ticaret üzere kesimi daha da büyüten etkenlerle artan talep doğrultusunda global lojistik pazar büyüklüğünün 2032 yılına kadar yaklaşık 18,23 trilyon ABD Dolarına ulaşması bekleniyor. Ülkemizde de hissesi gitgide artan lojistik dalı, eserin yanlışsız yerde, yanlışsız vakitte, gerçek ölçüde ve uygun fiyatla ulaştırılması açısından büyük değer taşıyor. Dalın dünyaca bilinen markalarının, ortalarında Marsilya’nın da bulunduğu farklı ülkelerinden liman işletmelerinin, deniz yolu, kara yolu, hava yolu nakliyecilik firmalarının, forwarderların, depolama, yazılım gümrükleme hizmetleri sunan ülkemizin bölümdeki önde gelen firmalarının iştirakçi olduğu fuarı, yerli ve yabancı binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.