Maden kesimi gençleri işe çağırıyor

Maden kesimi gençleri işe çağırıyor
“Cevherimiz Sensin” diyerek başarılı gençleri maden, jeoloji, jeofizik ve cevher hazırlama mühendisliklerinden birini tercih etmeye davet eden Maden bölümü gençlere taban fiyat meblağında burs ve iş garantisi teklif ediyor.

İZMİR (İGFA) - Bu yıl üniversite imtihanına giren 3 milyonun üzerinde genç imtihan sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercih sürecine girdi. “Cevherimiz Sensin” diyerek başarılı gençleri maden, jeoloji, jeofizik ve cevher hazırlama mühendisliklerinden birini tercih etmeye davet eden Maden dalı gençlere taban fiyat fiyatında burs ve iş garantisi teklif ediyor.

Z jenerasyonunun üniversitedeki tercihlerinin maden kesiminin gereksinim duyduğu mühendislikler olmasını istediklerini belirten Ege Maden İhracatçıları Birliği Lideri İbrahim Alimoğlu, gençlerin 4 mühendislikten birini tercih etmeleri durumunda madencilik kesimi olarak başarılı bir meslek vaat ettiklerini lisana getirdi.

Ticaret Bakanlığı’nın onayıyla, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), Türkiye İhracatçılar Meclisi Maden Dal Konseyi bünyesindeki ihracatçı birliklerinin omuz verdiği burs programında madencilik kesimi “Cevherimizin Sensin” sloganıyla gençleri maden, jeoloji, jeofizik ve cevher hazırlama mühendisliklerini tercih etmeye çağırıyor.

2022 yılında 6,5 milyar dolar ihracata imza attıklarını, toplamda Türkiye’ye 60 milyar dolarlık bir katma paha kazandırdıklarını anlatan Ege Maden İhracatçıları Birliği İdare Konseyi Lideri İbrahim Alimoğlu, “Cevherimiz Sensin” isimli projede; İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ile güç birliğine gittiklerini, başarılı gençlerin madencilik dalında kilit pozisyondaki 4 mühendislikten birini tercih etmesi durumunda madencilik dalının Türk iktisadına sağladığı katma bedelin ve ihracatın katlanarak artacağına inandıklarının altını çizdi.