O projeye rekor müracaat

O projeye rekor müracaat
Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından başlatılan ‘Fındık Kısımda, Aklın Çalışanda Kalmasın’ projesine üretici ve emekçi kayıtları tüm süratiyle devam devam ediyor.

ORDU (İGFA) - Ordu’nun en değerli tarım eseri olan ve Türkiye’nin ihracatında büyük hisseye sahip olduğu fındıkta hasat periyodu öncesi üreticileri en çok düşündüren ise emekçi bulma konusu oluyor. Toplumsal belediyeciliğe büyük kıymet veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği üretici ile emekçiyi buluşturan ‘Fındık Kolda, Aklın Personelde Kalmasın’ projesiyle üreticilere bu manada büyük kolaylık sağlarken vatandaşlara da istihdam imkânı sunuyor.

YERLİ EMEKÇİ SAYISI 7 BİN 496’YA ULAŞTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında geçen yıl müracaat yapanlar ve yeni müracaat yapan üreticiler dâhil olmak üzere 195 bahçe sahibi müracaatta bulundu. Emekçi olarak müracaatta bulunanların sayısı ise 7 bin 496’ya ulaştı.

İŞÇİ VE PATRON MÜRACAATLARI DEVAM EDİYOR

“Fındık Kısımda, Aklın Emekçide Kalmasın” projesinden fındık bahçesi sahipleri, fındık hasat çalışanları ve fındık hasat çalışanı olmak isteyenler fiyatsız yararlanabiliyor. Fındık bahçesi sahipleri, çalışanlar ve personel olmak isteyenler, hafta içi 08.00-17.00 saatleri ortasında 0 (452) 233 40 40 numaralı sınırı arayarak ya da www.uretenordu.com adresinden platform merkezine ulaşarak kayıt ve talep oluşturabilecek.