PİLOT’un yeni periyot teşebbüsleri belirli oldu

PİLOT’un yeni periyot teşebbüsleri belirli oldu
Türk Telekom’un kurumsal teşebbüs sermayesi şirketi TT Ventures’ın Teşebbüs Hızlandırma Programı PİLOT’un 11. devir teşebbüsleri muhakkak oldu.

İSTANBUL (İGFA) - Türk Telekom’un, yenilikçi fikirleri katma bedel sağlayacak işlere dönüştürmek ve Türkiye girişimcilik ekosistemini küresele taşımak maksadıyla 2013 yılında hayata geçirdiği PİLOT programının 11. periyot teşebbüsleri muhakkak oldu. Farklı alanlarda, teknoloji odaklı projeler geliştiren 7 takıma program mühletince Türk Telekom ile iş birliği yapma ve programı muvaffakiyetle tamamlayan her gruba program sonunda TT Ventures’tan 50 bin dolar yatırım alma imkânı sunulacak.

TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, hususa ait yaptığı açıklamada, “2013’ten bu yana PİLOT ile Türkiye girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve erken etap teşebbüslerle iş birliği yaparak onları dünya arenasına taşıyacak katkıyı sunmak gayesiyle çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu kapsamda; TT Ventures Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu ile PİLOT mezunları da dahil olmak üzere, teşebbüslere yatırım yaparken, San Francisco’da açtığımız TT Ventures Ofisi ile teşebbüsleri dünyaya bağlayan bir köprü olmayı hedefliyoruz.”

PİLOT’UN 11. PERİYODUNA 7 TEŞEBBÜS SEÇİLDİ

egaranti: Garanti evraklarını dijitalleştiren ve tüketicilerin garanti süreçlerini tek panelden denetim edebilmeleri için firmalara bulut tabanlı tahliller sunan bir web uygulaması. API tabanlı egaranti platformunda firmalar; e-ticaret altyapılarına, pazaryerlerine ve fizikî satış kanallarındaki CRM sistemlerine saniyeler içerisinde entegre ederek, garanti süreçlerinin tek bir noktada idaresini sağlıyor.

Finceptor: Web3 projelerinin token halka arzı (ICO) öncesi likidite finansmanı, ICO ve ICO sonrası evrelerde fonlanılmasını sağlayan bir yatırım platformu. Kişisel yatırımcılar 1 dolardan başlayan ve sermaye muhafazalı yatırım modelleri ile Web3 proje token’larına ICO öncesi, ICO ve sonrası olmak üzere 3 basamakta yatırım yapabiliyor.

FINSO: Tüketicinin krediyle alışveriş yapmasını sağlayan bir finans uygulaması. FINSO, bankalar ve BNPL kredi veren kurumlarla entegrasyon yaparak müşterilerinin; mobilyadan okul fiyatlarına, sağlıktan spora kadar her bölümde yaptığı alışverişi, tek tuşla istediği finans kuruluşundan karşılayarak tamamlamasını sağlıyor.

F-Ray/JetScoring: Bankaların, finansal kuruluşların ve tedarikçilerin müşteri risklerini ölçebilmeleri için otomatik finansal risk kıymetlendirme raporları üretmelerini sağlayan bir tahlil ve raporlama platformu. JetScoring ile kurumlar; vergi beyannamesi, bağımsız kontrol raporu, mizan üzere mali tablo bilgilerini Türkçe, İngilizce, Arapça üzere farklı lisanlarda anında okuma ve tahlil etme yeteneğine sahip oluyorlar.

Link Robotics: Kamera, ataletsel ölçüm ünitesi, GNSS üzere farklı sensör bilgilerini, geliştirdiği sensör füzyonu motorunda işleyerek geleceğin mobilitesi için hassas, muteber ve kesintisiz pozisyon bilgisi sağlayan navigasyon sistemleri geliştiriyor. GNSS ile birlikte ya da GNSS olmadan çalışabilen yapay zekâ tabanlı navigasyon sistemleri; otonom araçlardan farklı tip ve maksatlarda robotlara, farklı mobilite uygulamaları için basitçe adapte edilebiliyor.

Medialyzer: Reklam verenlerin medyadan daha güzel geri dönüşler almasını sağlayan bir SaaS teşebbüsü. İkinci ekranlardan elde edilen online datalar sayesinde TV ve radyo reklamlarının performansının ölçümü ve güzelleştirilmesini sağlıyor.

Sensemore: Makine sıhhati tahlili için özel olarak tasarlanmış donanım, yazılım ve yapay zekâ dayanaklı araçları ile güvenilirlik odaklı bir varlık ve bakım idaresi platformu. Sensemore, makine datalarının toplanmasından bu dataların yapay zekâ dayanaklı araçlar ile arıza kök nedenini tespit eden arıza raporu oluşturmaya kadar sunduğu uçtan uca tahlil ile bakım süreçlerini dijitalleştiriyor.