Promosyonda amaç 1 milyar dolarlık ihracat

Promosyonda amaç 1 milyar dolarlık ihracat
Firmaların tanıtım ve reklam eserleri gereksinimlerine tek adresten tahlil sunmayı hedefleyen PROMOGIFT İstanbul, 21-24 Eylül 2023 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.

İSTANBUL (İGFA) - Tarsus Fuarcılık ile iş birliği kapsamında bu yıl birinci defa başka bir fuar olarak gerçekleştirecekleri tertip hakkında açıklamalarda bulunan PROMASİAD İdare Şurası Lideri Ömer Karatemiz, “Sektör olarak 2023’ü 1 milyar dolarlık ihracatla kapatmayı hedefliyoruz. Yurt içi ve yurt dışından binlerce direkt satın almacının geleceği PROMOGIFT İstanbul, promosyon firmalarımıza yeni irtibat fırsatları yaratacak. Fuarın, ihracat maksadımıza milyonlarca dolarlık katkı sağlamasını öngörüyoruz” dedi.

En çok yurt dışı satışların başta Almanya olmak üzere Avrupa Birliği ülkelerine gerçekleştirdiği belirten Karatemiz, "Yerli üreticilerin iştirakçi olarak yerini aldığı PROMOGIFT İstanbul 2023’e farklı coğrafyalardan direkt satın almacılar gelecek. Hasebiyle kesimimiz, fuarda hem mevcut pazarlarını daha da güçlendirme hem de yeni iş irtibatları ve farklı ihracat kanalları kazanma fırsatı bulacak” diye konuştu.

Türkiye’nin gerek pozisyonu, gerek tasarım ve üretim gücü, gerekse maliyet avantajıyla, pek çok kesimde memleketler arası ölçekte rekabet gücünün bulunduğunu vurgulayan Karatemiz, bilhassa yeni tedarik rotaları arayan ülkelerin, promosyon dalında de Türkiye’yi kıymetli bir partner olarak gördüğünü kaydetti.