Take Off müracaatları uzatıldı

Take Off müracaatları uzatıldı
Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ana yürütücülüğünde gerçekleştirilen Take Off Teşebbüs Tepesi için müracaatlarının mühleti 15 Ağustos tarihine kadar uzatıldı.

ANKARA (İGFA) - Yerli ve yabancı teşebbüs ekosisteminden iştirakçilerin bir ortaya getirilerek teşebbüs ekosistemine katkı sağlanması ve Türkiye’nin bu alanda teşebbüsçüler ve yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirilmesinin amaçlandığı tepe bu yıl Ankara ve İzmir’de de yapılacak. Pre Take Off olarak gerçekleştirilecek Ankara ve İzmir etaplarında teşebbüsler ön kıymetlendirme sunumlarını iştirakçilerle buluşturacak. Final aktifliği ise Aralık 2023’te İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Take Off Teşebbüs Tepesinin güçlü programında paneller, keynote konuşmaları, teşebbüs sunumları yer alacak. Tıpkı vakitte potansiyel işbirliği görüşmeleri için yatırımcı, kurum ve girişimcilere birebir görüşme alanlarının sağlandığı tepe iştirakçilere özel girişimcilik atölyeleri ve memleketler arası network imkanı sunacak. 100’ü aşkın ülkeden her yıl binlerce müracaat alan, bu vakte kadar 600’den fazla girişimciye, 400’den fazla mentor ve yatırımcıya, 140 konuşmacıya konut sahipliği yapan Take Off bölgenin en kapsamlı girişimcilik tepesi olma özelliğini taşıyor. 2018 yılından bu yana 155 bin dolardan fazla ödül verilen dorukta bugüne kadar toplamda 1700 girişimci-mentor görüşmesi de gerçekleşti.

Bölgenin en kapsamlı girişimcilik doruğu olan Take Off toplamda verdiği 300 bin dolar ödül ile de dikkatleri çekiyor. Doruğun Pre Take Off kısmında yapılacak ön kıymetlendirme sunumlarında kendi kategorisinde birinci olan teşebbüsler toplamda 2 milyon 250 bin TL nakdi dayanak kazanma hakkına sahip olacak.