Togg Yüzde 27'ye Varan İlk Zammını Duyurdu!

Togg Yüzde 27'ye Varan İlk Zammını Duyurdu!

Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Temmuz ayı zamlarından nasibini aldı. Dolar kurunda yükseliş devam ederken, Togg T10X fiyatları da son aylarda artış gösterdi ve güncel fiyat listesi duyuruldu. Türkiye'de sıfır otomobil fiyatları, döviz kuru ve maliyet artışları nedeniyle hızla yükseliyor. Bu duruma direnemeyen markalardan biri olan Togg, Temmuz ayından itibaren T10X modelinin fiyatlarına zam yaptı. İşte güncel Togg T10X fiyatı... Togg T10X'in güncel fiyatlarına bakıldığında zam oranının yaklaşık yüzde 27 olduğu görülüyor. Başlangıçta 953 bin TL olan V1 RWD Standart Menzil seçeneği şu anda 1.207.000 TL'ye satılıyor. Zamla alakalı yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

Son dönemde küresel tedarik zincirindeki maliyet etkileri ve finansal gelişmeler ülkemizdeki yerli üreticileri de etkilediğinden, fiyatlarımızı düzenlemek zorunda kaldık. Yeni fiyat listesi 5 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak ve Temmuz ve sonrasında teslim alacak tüm kullanıcılarımızı etkileyecektir.

Togg'un açıklamasında, opsiyonel özelliklerin fiyatları da yer aldı:

  • V1 lansman özel paketi 20 bin TL
  • V2 lansman özel paketi 30 bin TL
  • Panoramik cam tavan 25 bin TL
  • Meridian Premium Ses Sistemi 25 bin TL

Yerli otomobil Togg'un giriş seviyesindeki V1 RWD standart menzil versiyon, 350 Nm'lik tork ve 160 kW güce sahipken, 52.4 kWh'lik bataryası bulunuyor ve 314 km'ye kadar da sürüş menzili var. V2 RWD seçeneği ise 523 km ile uzun menzil seçeneği olarak 88.5 kWh'lik kapasiteye sahip.