Toyota Türkiye'de üretime iki hafta zarurî ara!

Toyota Türkiye'de üretime iki hafta zarurî ara!
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, üretim tesislerinde yapılacak planlı bakım, tamir ve revizyon çalışmaları kapsamında, 14-27 Ağustos tarihleri ortasında üretime süreksiz bir mühletle orta veriyor.

SAKARYA (İGFA) - Türkiye'nin en büyük otomotiv üreticilerinden biri olarak ülke iktisadına istikrarlı bir biçimde katma paha sağlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, üretime iki hafta orta veriyor.

Bu süreçte, kaliteli üretim önceliğinde daima düzgünleştirme mantığı ile üretim sınırlarında bakım, tamirat ve revizyon çalışmalarını gerçekleştirecek.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya'da dünyada birinci kere şarj edilebilir hibrit araba ve batarya üretimini gerçekleştirecek.

Yeni Toyota C-HR modeli, Türkiye'de üretilen birinci şarj edilebilir hibrit araba ve Toyota Avrupa tesisleri ortasında şarj edilebilir araba üreten birinci fabrika olacak.

Bu proje için 317 milyon Euro'luk bir yatırım gerçekleştirilecek ve Toyota'nın Türkiye'deki toplam yatırım meblağı 2,3 milyar Euro'yu bulacak.

Fabrikada kurulan batarya üretim sınırı yıllık 75 bin adet batarya kapasitesine ulaşırken, Toyota Avrupa'nın elektrifikasyon dönüşümüne öncülük edecek.