TÜGİAD, G20 Genç Teşebbüsçüler İttifakı'nı ağırlayacak

TÜGİAD, G20 Genç Teşebbüsçüler İttifakı'nı ağırlayacak
TÜGİAD, G20 Genç Teşebbüsçüler İttifakı’nın 2024 yılında gerçekleştireceği Başkanlar Zirvesi’ne konut sahipliği yapacak. Ülkemizdeki genç iş insanları ve girişimcileri bir çatı altında buluşturan TÜGİAD, üye ülkelerin lider ve genel sekreterlerini İstanbul’da ağırlayacak.

İSTANBUL (İGFA) - Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), ülkemizi temsil ettiği G20 Genç Teşebbüsçüler İttifakı’nın 2024 yılındaki Önderler Zirvesi’ne mesken sahipliği yapacak. G20 ülkelerinin gençlik tertipleri temsilcileri tarafından ortak oluşturulan ana başlıkların, G20 Önderler Zirvesi’nde oluşan beyannameye ek edilmesi için çalışan İttifak, genç girişimcilerin sesi olmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜGİAD İdare Konseyi Lideri Gürkan Yıldırım, “2024 yılında G20 Genç Teşebbüsçüler İttifakı Önderler Zirvesi’ne mesken sahipliği yaparak, üye ülkelerin lider ve genel sekreterlerini İstanbul’da bir ortaya getireceğiz. Bu tepe hem üyelerimizin dünya genelindeki girişimcilik ekosistemini yakından tanıma hem de yurt dışından gelen girişimcilik başkanlarının genç iş insanlarımızın ve girişimcilerimizin potansiyelini yerinde görmelerini sağlayacak. Bu tepe ayrıyeten ülkemizin tanıtımı açısından da faydalı olacak. Bunun yanında, 14 Aralık’ta düzenlenecek Avrupa Birliği Genç Teşebbüsçüler Tertibi YES For Europe Genel Konseyini da İstanbul’da gerçekleştirmek için çalışmalarımızı ağır bir biçimde sürdürüyoruz” dedi.

DEPREM BÖLGESİNDE YARALAR SARILACAK

Temmuz ayında Hindistan’ın başşehri Yeni Delhi’de düzenlenen ve dünya genelinde binlerce genç girişimciyi temsil eden G20 YEA Doruğunda, Türkiye’nin yatırım ve teşebbüs ortamını dünya genelindeki genç girişimcilerle paylaşarak, yeni yatırımları ülkemize çekmeye çalıştıklarını kaydeden Gürkan Yıldırım, yeni projelerini ise şöyle sıraladı:

“Yakın vakitte kuracağımız TÜGİAD Akademi’de genç iş insanlarını iş hayatına daha âlâ hazırlamayı hedefliyoruz. Sarsıntı bölgesine yapılacak yurtdışı hibe fonların, ülkemize en üst düzeyde getirilmesinin yanında kuruluş kararı aldığımız iktisadi işletmemiz ile bölgedeki şirketlerimize uygun paydaşlıklar ve iş imkanları yaratmayı hedefliyoruz. Bu sayede bölge iktisadına katkı sağlayacak, yurtdışından paydaşlarımızla birlikte eğitim imkanları ve alt yapı yatırımlarına takviye olacağız. Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle 24-25 Ekim tarihlerinde memleketler arası boyutta düzenleyeceğimiz Türkiye İktisat Forumu ile yurt içi ve yurtdışından iş insanlarını bir ortaya getireceğiz.”