TürkTraktör 2023 yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı

TürkTraktör 2023 yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı
TürkTraktör, 2023 yılının birinci altı aylık periyodunu kapsayan yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı.

İSTANBUL (İGFA) - Üretimde geçen yılın birinci yarısına nazaran yüzde 18, ihracatta yüzde 19 ve toplam satışta yüzde 25 artış gerçekleşti. Şirketin birinci 6 aylık performansı baz alındığında geçen seneye nazaran toplam ciro yüzde 129 artış gösterdi. TürkTraktör, yılın birinci yarısını 3.6 milyar TL kârla tamamladı.

Başarılarla başladıkları 2023 yılına yeni muvaffakiyetler ekleyerek devam etmekten büyük gurur duyduklarını belirten TürkTraktör Şirket Önderi Aykut Özüner, “TürkTraktör olarak 70. yaşımıza emin adımlarla ilerlerken, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanları geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çiftçilerimizin tüm gereksinimlerini karşılayabilmek ismine bayilerimizin 3S plaza dönüşümlerini sürdürüyoruz. 2023 yılının birinci yarısı prestijiyle 3S plazalarımızın toplam sayısı 76’ya ulaştı. Çevreci ve teknolojik eser yatırımlarımıza sürat verdik. Eserlerimizin en son emisyon düzeyi olan Faz 5 geçiş süreci de aralıksız devam ediyor. Şimdiye dek 27 adet yerli traktör modelimizi devreye aldık.

Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için etrafa ve topluma saygılı bir şirket olarak sorumluluğumuzun şuurundayız. ‘Geleceğe Etki’ ismini verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimiz kapsamında kısa, orta ve uzun vadeli sürdürülebilirlik amaçlarımızı Nisan ayında kamuoyuyla paylaşmıştık. Erenler fabrikamızda birinci yenilenebilir güç yatırımımızı yılın birinci altı ayı içinde devreye aldık. 2026 yılı prestijiyle maksadımız güç gereksinimimizin tamamını yenilenebilir güç kaynaklarından sağlamak. Tüm ekosistemimize yayılan tesir alanımızda müspet bedel yaratmak üzere çevresel, toplumsal ve yönetişim alanlarında belirlediğimiz amaçlarla faal bir rol oynamayı sorumluluklarımızdan biri olarak görüyoruz. ‘Bugün yaptığımız her şeyin, Geleceğe Tesiri var’ diyerek çıktığımız bu yolda TürkTraktör ailesi olarak çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.