UMRE'den 'yerli ve milli' proje

UMRE'den 'yerli ve milli' proje
UMRE Genel Lideri Ferruh Doğan, Yerli ve Ulusal Tohum Üretim Projesini başlattı.

İSTANBUL (İGFA) - İş insanı Ferruh Doğan, 'Türkiye Tarımında Yerli ve Ulusal Tohum' projesini başlatarak, yerli ve ulusal tohumun üretim ve kullanımını artırmak için harekete geçti.

Söz konusu proje ile ulusal tarım dalının yerlilik ve ulusallık unsuruna daha fazla ehemmiyet vermesini hedefliyor.

Uluslararası Medeniyet Refah Eğitim ve Sıhhat Derneği (UMRE) Genel Lideri ve iş insanı Ferruh Doğan, 2015 yılında kurduğu ve 'The Oba Marka' ismiyle faaliyet gösteren şirketi ile büsbütün yerli sermaye ve yerli kaynakları kullanarak hizmet veriyor. Ferruh Doğan, tıbbi uçucu aromatik yağlar ve doğal bitkisel yağlar üretimi yaparak Türkiye'nin dört bir yanına eserlerini ulaştırarak kıymetli bir muvaffakiyete imza atmıştı şimdilerde de 'Türkiye Tarımında Yerli ve Ulusal Tohum' projesini başlatarak yeni bir muvaffakiyete hazırlanıyor.

Ferruh Doğan'ın önderliğindeki şirket, dünyada birinci kez çekirdekli meyvelerin (Dut, böğürtlen, çilek ve incir) hiçbir makine ve ısısal sürece tabi tutulmadan, çekirdeklerinin sahip olduğu özellikleri koruyarak ayıklama patentine sahip bir firma. Bu patentle elde edilen eserler, doğallığı ve safliğiyle kullanıcıların beğenisini kazanıyor.