UTİB, New York'taki iki fuarda da ilgi gördü

UTİB, New York'taki iki fuarda da ilgi gördü
New York’ta eş vakitli düzenlenen Premiere Vision New York ve Functional Fabric Fuarları’na katılan Türk firmaları, tasarım, moda ve trend gücünü bir defa daha gösterdi. Her iki fuara da ulusal iştirak tertibi düzenleyen Uludağ Dokuma İhracatçıları Birliği’nin (UTİB) trend alanı ve info standı ise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

BURSA (İGFA) - Türk dokuma ve hazır giysi bölümü, son yılların yükselen pazarı ABD’de tanıtım çalışmalarını tüm süratiyle sürdürüyor.

Moda ve dokumacılık bölümündeki son trendlerin ve yenilikçi eserlerin sergilendiği itibarlı bir platform olan Premiere Vision New York Fuarı, New York’ta gerçekleştirildi.

Katılımcılar, aktiflik boyunca elde ettikleri tecrübelerle projelerine taraf verme ve iş birliklerini güçlendirme fırsatı yakaladı.

Bu yıl 45’incisi düzenlenen fuara Uludağ Dokuma İhracatçıları Birliği (UTİB), Ege Hazır Giysi ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) ve 50 Türk firma iştirak gösterdi. UTİB İdare Şurası Lideri Pınar Taşdelen Engin, UTİB İdare Heyeti Lider Yardımcısı Ufuk Ocak ve EHKİB İdare Heyeti Lideri Burak Sertbaş’ın da katıldığı milletlerarası tertipte firmalar, yaratıcı dizaynlarını ve eserlerini tüm dünyayla paylaştı. Aktiflik boyunca gerçekleşen seminerler ve atölye çalışmaları, dalın önde gelen isimlerini bir ortaya getirerek bilgi ve tecrübe paylaşımına katkıda bulundu.

TURKISH TASTE KISMI ZİYARETÇİLERİN AĞIR İLGİSİNİ ÇEKTİ

Türkiye'nin gururu olan ulusal iştirakçiler, aktifliğin en dikkati çeken ve başarılı stantları ortasında yer aldı.

UTİB’in ulusal iştirak tertibinde yer alan 34 firma, kaliteli eserleri ve çarpıcı dizaynlarıyla büyük ilgi odağı oldu. Ferdi iştirakçiler da kendi alanlarında özgün eserlerini tanıtarak aktifliğe bedel kattı. İştirakçilere yeni iş fırsatları ve ticari alakalar kurma imkânı sağlayan fuar, bilhassa global moda sanayisinin merkezi New York'ta memleketler arası birçok alıcı ve profesyoneli bir ortaya getirdi.

Her iki fuarın da dala ilham vererek yenilikçi iş birliklerine kapı araladığını belirten UTİB İdare Konseyi Lideri Pınar Taşdelen Engin, “Moda ve dokumacılık dünyasında yeni ufuklar açan Premiere Vision New York ve eş vakitli düzenlenen Functional Fabric Fuarları, bölümde yeni bir periyodun başlangıcını işaret ediyor. Fuardaki aktiflikleri ve iştirakçileri incelediğimizde, bilhassa Türk ulusal iştirakçilerinin büyük muvaffakiyete imza attığını gözlemledim. Bilhassa Birliğimizin ve üyelerimizin stantlarında sergiledikleri kaliteli kumaşlar ve aksesuarlar ziyaretçilerin ilgisini çekti. Ülkemizin dokumacılık ve hazır giysi dalındaki gücünü bir kere daha kanıtlayan Türk iştirakçiler, küresel pazarda kıymetli bir rol üstlendiğini gözler önüne serdi. Gelecek yıllarda da bu tıp aktifliklerin düzenlenmesi, bölümdeki gelişimi ve rekabeti destekleyecektir.” diye konuştu.