Z nesli esnek çalışma istiyor

Z nesli esnek çalışma istiyor
Beklenti ve tercihler manasında başka nesillerden epeyce farklı bir profil çizen Z jenerasyonuna ilişkin bireyler içine doğdukları teknoloji paralelinde tüm hayat görüşlerini neredeyse teknolojiye nazaran oluşturuyorlar.

İSTANBUL (İGFA) - Meslek manasında da farklı bir yaklaşıma sahip olan neslin üyeleri maaş odaklı bir meslek planı yerine esnek çalışma saatlerine sahip, teknolojik imkanların en üst düzeyde sunulduğu iş yerlerini tercih ediyor.

Günde 8 saatten fazla online olan ve Y nesline nazaran taşınabilir aygıtlardan 2 kat daha fazla alıveriş yapan Z jenerasyonunun en ehemmiyet verdiği hususların başında ise sürat geliyor. IBM tarafından yapılan bir araştırma, Z nesli üyelerinin yüzde 62'sinin yüklenmesi çok yavaş olan bir uygulama yahut web sitesini bir daha tercih etmediğini gösteriyor.

Z neslinin beklentileri, yaş, kültürel ve coğrafik farklılıklar üzere birçok faktöre bağlı olarak değişse de bu mevzuda birtakım mevzu başlıkları öne çıkıyor. Yapılan araştırmalara nazaran Z jenerasyonu maaş odaklı bir meslek planı yerine esnek çalışma saatlerine sahip, teknolojik imkanların en üst düzeyde sunulduğu iş yerlerini tercih ediyor.