Hakkında
Mersin barosu veritabanına göre 2019 yılında açılan ve 2020'de açılması kesinleşen hukuk büro sayıları geçmiş yıllara göre %20 daha fazla artmış durumda. Mersin yeni adliyesinin açılmasından sonra Mersin'de avukat ve hukuk bürolarının 2020 yılında %60 artması bekleniyor. Baro veritabanında bulunan avukat sayılarının artması Mersin adına umut verici ve Mersin'in hukuk alanında avukat ihtiyacını karşılaması adınada çok güzel bir şey. https://kurancinbashukuk.com http://erdalalkan.av.tr
  • mersin avukat
  • Şehir mersin
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Aslı Yıldırım Geride Kalanlar isimli belgesel çekimlerine başladı

Zorunlu sebeplerden dolayı ailesini çocuklarını geride bırakıp göç etmek zorunda kalan babaları, anneleri ve geride bıraktıkları insanları konu alan belgesel çekimlerine başlanıldı.

 

Belgesele başlamama neden olan şey ÖZLÜ AİLESİ

Özlü ailesinin hikayesini duyduğumda ilgimi çekti ve araştırdım aileyle tanıştım ve daha sonra fark ettim ki böyle bir sürü aile var ve mağdur olan bir sürü çocuk var.

 

Genelde avruyapa siyasi nedenlerden dolayı kaçıp sığınan ailelerden oluşuyor ve bir psikolog olarak bu konuyu derinlemesine işlemek istedim. 

Bugün sizlerin fikir sahibi olmanız için hazırladığım ön çalışmamı basın çalışanları için paylaşıyorum. Bu sunum teasarında Kemal ÖZLÜ ailesini işliyoruz bunun nedeni ise bunu yapmama onlar vesile oldu. Yusuf Güney ÖZLÜ en ufak çocuklarından ve onun üstünde çok duruyorum. Sizler bu minik belgeseli izlerken lütfen bu konunun hassaslığına önem verip öyle haber yapınız. Bu sanatsal bir çalışma dışında delil niteliği taşıyor ve gerektiğinde resmi mecralara sunulabilinir. 

 

Çocuklarımız bizler için önemli!

 

 

belgesel afişi

VPLpls.jpg

Devamını Oku

Turan, Gürcüler, Kürtler, Abazalar, Lazlar tüm halklar beraber omuz omuza hareket etmeli

İnsan hakları aktivisti olarak da çalışan gazeteci Cansel Yılmaz bugün HDP Kocaeli il binasında, HDP yönetimi kurulu üyesi Hasan Turan ile AB projesi bazında insan hakları ile ilgili röportaj gerçekleştirdi. Hasan Turan maliyeden emekli bir parti üyesi ve KESK üyesidir. Kendisi bir Gürcü' dür ve HDP de diğer azınlıklar gibi kendisine en yakın bulduğu parti olduğu için onu tercih ettiğini söyledi.

Hasan Turan gazetecinin sorularına samimi ve ilkeli bir şekilde cevap vermiştir. Hasan Turan röportajda bir Gürcü olarak azınlık talepleri bakımından seslerinin yeterince duyulmadığını ve Kürtler kadar örgütlü olmamalarının hak talebi konusunda bir sorun oluşturduğunu ifade etti.

hasan-1024x882.png

Aktivist ve Gazeteci Cansel Yilmaz'ın insan hakları konusundaki sorularını yanıtlayan Hasan Turan ülkemizin bu konuda dünyanın çok gerisinde olduğumuzu söyledi, asıl sorun yasalar mı yeterince yasa mı yok mu sorusuna "aslında yasalar gayet açık ve net bizim ülkemizde ama sorun uygulamada diye düşünüyorum, çünkü yasalar önünde herkesin habersiz eylem ve yürüyüş yapma hakkına sahip olduğu halde devletin hemen müdahale ettiğini ve buna izin vermiyor' ifadelerini kullandı. Hasan Turan'e göre temel sorun eğitimdir, insanlar hakkını savunmuyor mu sorusuna " insanlar haklarını bilmiyor ki savunsun, insanlar bu konuda temelden eğitilmeli' diye cevap verdi. Hasan Turan'a göre sadece bir grubun ya da bir azınlığın temel haklarına sahip olması değil tüm azınlıkların özgür ve eşit olacağı bir ülkede yaşamak gerekiyor bu yüzden, gürcüler, Kürtler, abazalar, Lazlar tüm halklar beraber omuz omuza hareket etmeli. Cansel Yılmaz'ın özel olarak merak ettiği ve sorduğu soru ise şöyledir: 'Hasan Turan ben de Karamürsel de uzun yıllardır oturuyorum ve orada da çok fazla kültür var Boşnaklar, Lazlar,Abazalar gibi bende bunlarla yaşama ve çalışma imkanı buldum, bu halklar Türk milliyetçiliğini çok daha yoğun ve radikal yaşıyorlar bunun nedeni sizce nedir?'Hasan Turan ise bu insanları kraldan çok kralcı olarak tanımlayıp kendilerine devlette bir yer edinmek için, varlık göstermek için daha fazla milliyetçi oluyorlar ama aslında mantıken kendilerine burada yer bulmaları çok zor diye ifade etti.

Son olarak Hasan Bey kendisine yöneltilen Hdp li olmak ile ilgili yaşadığı zorluklar sorusuna, devlet tarafından HDP li olmak terör örgütü üyesi olmak gibi algılandığı için zorluk yaşadıklarını ve zaman zaman partiye girerken polisin kapı önünde GBT sorduğunu, diğer partiler de böyle bir uygulama olmadığını hatta çoğu zaman parti olarak bir pankart asmak istediklerinde bile polis engeli ile karşılaştığını ifade etti.


Devamını Oku