Hakkımızda
Etimesgut güncel haber sitesi, Ankara Etimesgut merkez ve mahallelerden son dakika haberleri, Etimesgut’a özel haberler, köşe yazısı ve röportajlar yayınlıyor.
  • Gündem
  • Eryaman Mah. 260 Sok. Türkkonut İlkbahar Sitesi No: 3/21 (06824) Etimesgut / ANKARA
  • https://www.haberetimesgut.com
  • 05442010950
Üyeler
Henüz üye yok!

Demirel, “Yeşil Etimesgut’a çok önem veriyoruz”

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel özellikle Ankara’nın ve Türkiye’nin hızla gelişen ve büyüyen çağdaş kent Etimesgut’un ilçeler bazında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek yeşil Etimesgut için gereken tüm çalışmaları yaptıklarını ve yapacaklarını belirtti.

Yeşil alan ilçemize çok şeyler katacak

Etimesgut’u yeşiliyle bir doğa şehri görünümüne kavuşturmak için diğer belediyelere örnek projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Demirel şöyle dedi, “Etimesgut’a bugün itibariyle 359 park yaptık. Bu parklarımızın metrekaresi 3 milyon 62 bin. Yine yeşil bir Etimesgut için 12 adet büyük orman inşa ettik. Mesela bu ormanlarımız 150 bin m2, 230 bin m2, 87 bin m2 gibi alanlara sahip. Bu ormanlarımızda 47 adet de ağaçlandırılmış alan oluşturduk. Toplamda da 900 bin m2 alanı orman haline çevirip 8-10 yaşındaki büyük ağaçlarla ağaçlandırma yaptık. Bu ağaçlarımız fide değil, diktiğinizde orman olmaktadır. Biz bu yeşil Etimesgut için yaptığımız çalışmanın ilçemize çok şeyler katacağını inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Etimesgut’a yapılan yeşil alan çalışmaları hem ilçeye ayrı bir güzellik katmış oldu, hem de ilçenin havasını temiz, nefes alınabilir, sağlıhttps://www.haberetimesgut.com/haber/150/demirel-yesil-etimesguta-cok-onem-veriyoruz.htmlklı bir duruma getirdi.

Devamını Oku
Demirel, “Yeşil Etimesgut’a çok önem veriyoruz”