Hakkımızda
Fatih (ist) Paylaşımları
  • Yaşam
Üyeler
Henüz üye yok!

Abdülmetin Balkanlıoğlu hakka yürüdü.

İsmail Ağa cemaatinin önemli simalarından olan Abdülmetin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi nedeni ile Çapa hastahanesinde vefat etmiştir.

1958 yılında Sungurlu'da doğan Abdülmetin Balkanlıoğlu,1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirmiştir.

1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bırakan Abadülmetin Balkanlıoğlu, Emin Saraç Hoca'dan Arapça eğitimi almış1977 tarihinde Şile’de Ağva Hacıköyü’nde imamlık vazifesine başlamıştır.

1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü'ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev almıştır.

Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüten Abdülmetin Balkanlıoğlu,daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne tayin olmuş ve buradan emekli olmuştur.

2012 Ağustos'ta geçirdiği trafik kazasından eşi ve kendi yaralı olarak kurtulmuştur.

Kocaeli Kartepe Maşukiye köyü ile Fatih Çarşamba arasında çeşitli dini faaliyetlerle ömrünü bereketlendiren Abdülmetin Balkanlıoğlu'na Allahtan rahmet ailesi ve sevenlerine sabrı cemil diliyoruz.

Cenazesi yarın (21.06.2018) İstanbul Fatih Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakiben İstanbul Edirnekapı Mezarlığı’na defnedilecektir.

Devamını Oku
@muhozt