Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
  • MEMUR
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir Ankara
  • Doğum tarihi 20 August
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Diyanet Mülakat Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı 7 bin 800 personel almak için 20 Ekim’de ilana çıkmıştı.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı 7800 personel almak için 20 Ekim’de ilana çıkmıştı. Diyanet, personel alımı için başvuruları 26 Kasım’a kadar uzatmıştı, başvurular sona erdi peki bundan sonra ne olacak başvuru sonucu ne zaman açıklanacak?

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı önümüzdeki günlerde DHBT Mülakatına çağrılacak adayları açıklayacak.

 

Diyanet DHBT Mülakata Çağrılma Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

 

 

Diyanet mülakatına çağrılacak adayların açıklanacağı tarih henüz belli değil yakın bir tarihte açıklanması bekleniyor bu zaman zarfında sınav Diyanet mülakatı ile ilgili güncel bilgileri https://www.instagram.com/dhbtokulu/?hl=tr  sayfasından takip edebilirsiniz.

 

 

DHBT mülakatı güncel hazırlık kitabını incelediniz mi?

 

 

DHBT Mülakatlarına Hazırlık Kitabı inceleme ve sipariş vermek için tıklayın

 

Devamını Oku
Diyanet Mülakat Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2021-2022 YDS, YÖK DİL ve YDT En Çok Sorulan Kelimeler Belli Oldu

Her öğrencinin sınava hazırlanmak için benimsediği yollar bulunmaktadır. Sonuçları itibariyle bu yolların bir kısmı diğerlerinden daha başarılı, daha sonuca götürücü ve daha hızlıdır. Ülkemizde yapılan sınavların özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, öğrencilerin arasının yazılı metinlerle iyi olması gerekmektedir.

 

Bunun için iyi bir kelime dağarcığına sahip olmak diğer yapılan dil sınavlarında olduğu gibi YDS, YÖKDİL ve YDT için de büyük önem taşımaktadır. Kelime dağarcığınızı geliştirmek için en iyi yol okumak ve karşılaşılan önemli kelimelerin anlamını ve kullanımını öğrenmektir.

 

SIKÇA GEÇEN KELİMELER adlı sözlükte yazılı her bir kelime, akademik metinlerde karşılaşabileceğiniz en önemli sözcükleri içerdiğinden bu sözlük ile çalışılmasının sizlere çok büyük faydası olacağı kesin olup gireceğiniz sınav öncesi mutlaka bu sözlükten hazırlık yapmanızı tavsiye ederim.

 

Bu kitap Reading Passages ve Vocabulary çalışmaları ile birlikte ortaya çıkan kelime ve bu kelimelerin eş anlamlılarıyla birlikte hazırlanmıştır. Dolayısıyla Reading Passages ve sonraki çalışma olan Vocabulary eşliğinde bir uğraşının önemli bir parçası olarak düşünülmelidir. Büyük çabalarla bu eserin sizlere ulaşmasında kesintisiz desteğini gördüğüm öğrencim Ahmet Gönül’e teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

 

Sıkça Geçen Kelimeler Cep Kitabı

Ekrem ARSLAN

ACEGEN Yayınları

Devamını Oku
2021-2022 YDS, YÖK DİL ve YDT En Çok Sorulan Kelimeler Belli Oldu

Diyanet DHBT Mülakat Başvuru Sonuçları Hakkında

Diyane Mülakat Başvuru sonuçları 6 Aralık itibariyle açıklanması bekleniyor.

 

Bilindiği üzere Diyanet işleri Başkanlığı yakın tarihte 7.800 personel alımı için ilana çıktı.

KPSS (DHBT) puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının üç (3) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır.

 

DHBT MÜLAKAT KİTABI İLE ATAMA ŞANSINIZ ARTSIN

 

Diyanet ilanında göre 7.800 kişi alınacak sözlü sınava (Mülakata) 3 katı çağrılır buda 23.400'e denk gelir.

23.400 kişi mülakat sınavına çağrılacağı için mülakatta da yaklaşık yüzde 35 atama şansınız var, atama şansınızı artırmak için Ömer Faruk Altun Hocanın DHBT Mülakat Hazırlık Kitabından istifade edebilirsiniz.

 

Fenomen Ömer Faruk Altun Hocamızın Hazırladığı DHBT Mülakatlarına Hazırlık Kitabında Neler Var?

 

Haftalık Ezber ve Planlayıcı Tablolar

Tüm Ezber ve Dua Bu Kitapta!

Son 10 Yılın Çıkmış Mülakat Soruları

Mülakata girenlerin Tecrübe Hikayeleri 

 

 

Diyanet DHBT Mülakat Hazırlık Kitabı 

 

 

Bu kitapta Müezzin Kayyım, İmam Hatip ve Kuran Kursu Öğreticisi olmak isteyenler için mülakat ezber listesi, ezber planlayıcısı, ezber taktikleri, mülakatta en çok çıkan sorular bulunmaktadır. Bu kitabı aldığınız zaman sadece yüzünden okumanızı geliştirmek için yanınızda bir de Kuran-ı Kerim’in bulunması yeterli olacaktır. Elinizde tuttuğunuz kitapta mülakatta sorulan dualar, Kur’an’dan yapılacak olan ezberler, kendimizi takip etmek için çizelgeler ve en çok sorulan dini bilgiler mevcuttur. 

 

Bu kitabı yazma amacımız; biz mülakata çalışırken bu şekilde bir kaynak yoktu, benden sonra çalışan kardeşlerimize yardımcı olalım, bizden bir hatıra olsun ve göreve geçtikleri zaman neyin nasıl yapılacağını detaylı olarak doğru bir şekilde bakabilsinler diye hazırladık. Duaların tamamı Diyanet Eğitim Merkezi’nde ezberletilen duaları referans alarak yazılmıştır. Ezberler bölümü ise bu güne kadar sorulan sorulardan yola çıkarak yazılmıştır. Rabbim ilmimizi artırsın.

 

Bu süreçte, bana bu kitabı yazmamda çok emeği ve desteği olan kıymetli eşim Selin’e ve bu günlere gelmeme destek veren değerli aile ve hocalarıma teşekkür ediyorum. Biz kullara düşen gücümüz nispetince yapmamız gerekenleri yaptıktan sonra sonucu Allah’a havale etmektir. Gayret bizden başarı Allah’tandır.

 

DHBT Mülakatlarına Hazırlık Kitabı inceleme ve sipariş vermek için tıklayın

 

Ömer Faruk ALTUN

Devamını Oku
Diyanet DHBT Mülakat Başvuru Sonuçları Hakkında

Diyanet DHBT Mülakat Hazırlık Kitabı

Diyanet DHBT Mülakat Hazırlık Kitabı çıktı

 

DHBT Mülakat Hazırlık Kitabını bekleyen adaylara güzel haberi burdan duyuruyoruz.

 

Bilindiği üzere Diyanet işleri Başkanlığı yakın tarihte  7.800 personel alımı için ilana çıktı.

 

KPSS (DHBT) puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının üç (3) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır.

DHBT MÜLAKAT KİTABI İLE ATAMA ŞANSINIZ ARTSIN

 

Diyanet ilanında göre 7.800 kişi alınacak sözlü sınava (Mülakata) 3 katı çağrılır buda 23.400′e denk gelir.

 

23.400 kişi mülakat sınavına çağrılacağı için mülakatta da yaklaşık yüzde 35 atama şansınız var, atama şansınızı artırmak için  Ömer Faruk Altun Hocanın DHBT Mülakat Hazırlık Kitabından istifade edebilirsiniz.

 

DHBT Mülakatlarına Hazırlık Kitabı inceleme ve sipariş vermek için tıklayın

 

 

Fenomen  Ömer Faruk Altun Hocamızın Hazırladığı DHBT Mülakatlarına Hazırlık Kitabında Neler Var?

 

* Haftalık Ezber ve Planlayıcı Tablolar
* Tüm Ezber ve Dua Bu Kitapta!
* Son 10 Yılın Çıkmış Mülakat Soruları
* Mülakata girenlerin Tecrübe Hikayeleri

 

Diyanet DHBT Mülakat Hazırlık Kitabı

 

Bu kitapta Müezzin Kayyım, İmam Hatip ve Kuran Kursu Öğreticisi olmak isteyenler için mülakat ezber listesi, ezber planlayıcısı, ezber taktikleri, mülakatta en çok çıkan sorular bulunmaktadır.Bu kitabı aldığınız zaman sadece yüzünden okumanızı geliştirmek için yanınızda bir de Kuran-ı Kerim’in bulunması yeterli olacaktır. Elinizde tuttuğunuz kitapta mülakatta sorulan dualar, Kur’an’dan yapılacak olan ezberler, kendimizi takip etmek için çizelgeler ve en çok sorulan dini bilgiler mevcuttur.

 

Bu kitabı yazma amacımız; biz mülakata çalışırken bu şekilde bir kaynak yoktu, benden sonra çalışan kardeşlerimize yardımcı olalım, bizden bir hatıra olsun ve göreve geçtikleri zaman neyin nasıl yapılacağını detaylı olarak doğru bir şekilde bakabilsinler diye hazırladık.Duaların tamamı Diyanet Eğitim Merkezi’nde ezberletilen duaları referans alarak yazılmıştır. Ezberler bölümü ise bu güne kadar sorulan sorulardan yola çıkarak yazılmıştır. Rabbim ilmimizi artırsın. Bu süreçte, bana bu kitabı yazmamda çok emeği ve desteği olan kıymetli eşim Selin’e ve bu günlere gelmeme destek veren değerli aile ve hocalarıma teşekkür ediyorum. Biz kullara düşen gücümüz nispetince yapmamız gerekenleri yaptıktan sonra sonucu Allah’a havale etmektir.Gayret bizden başarı Allah’tandır.

 

Ömer Faruk ALTUN

Devamını Oku
Diyanet DHBT Mülakat Hazırlık Kitabı