Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Kuşu Belediyesi'nden bölgeye nefes aldıracak proje...

KÜTAHYA’nın Simav ilçesinde yaklaşık 20 yıl önce yakınında bulunan tarım arazilerinin sulanması için oluşturulan Kuşu Göleti, belediye tarafından çevresinde yapılan yatırımlarla turizme kazandırıldı.

İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Kuşu beldesi sınırları içerisinde 20 yıl önce yapılan ve çevresinde gür ormanların bulunduğu gölet, doğal güzelliği ve etrafında yapılan tesislerle yerli halkın yanı sıra yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çekmeyi başardı.

Kuşu belde belediyesinin yaklaşık 8 aylık bir çalışması sonucu oluşturulan ve bünyesinde piknik alanları, dinlenme tesisleri, bisiklet yolları, kafeteryası, kır düğün salonları, bungalov tipi apartlar bulunan tesis şimdilik belediye tarafından işletiliyor. Tesiste görevli 15 kişi gece gündüz demeden müşterilere hizmet sunuyor.

Kuşu Belediye Başkanı AK Partili Feridun Aktay, atıl vaziyetteki sulama göletini turizme kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Simav ve çevresinde çok sayıda doğal ve yapay gölet bulunduğuna dikkat çeken Aktay, ancak bunlardan yeteri kadar yatırım yapılmadığı için faydalanılmadığını belirtti. İnsanların artık deniz turizminin yanında aileleriyle huzurlu bir ortamda tatil yapma fırsatına erişmek istediklerini vurgulayan Aktay, “Ülkesinin, ilçesinin, beldesinin büyümesine, gelişmesine katkı sunmak isteyen herkesin elini taşın altına sokması gerektiğini dile getirdi.

Aktay, “Seçimler öncesi vatandaşlarıma söz vermiştim. Şimdi sözümü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kuşu belediyesi güçlü bir belediye, yatırım yapmaktan korkmadık. Simav şifalı kaplıcalarıyla termal turizmde önemli bir yere sahip. Ancak ilçe genelinde doğa turizminde yıllardır yeni bir yatırım yapılmıyor. Böyle bir fırsatı yakalayınca bu alanı turizme kazandırmak için çalışma başlattık. 8 aylık bir çalışmanın ardından yaklaşık 2,5 milyon liralık bir bütçe ile beldeme böylesine güzel bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Simav'ın termal turizmin yanında doğa turizminde de öne çıkması gerektiğine inandığını vurgulayan Aktay, “Böyle yerlerde doğayı bozmadan insanların hizmetine sunmanız gerekiyor. Alt yapı başta olmak üzere diğer tesisleri yaparken biz bunlara çok dikkat ederek özen gösterdik. Gölet çevresinde piknik alanları, yaya ve bisiklet yürüyüş alanları, bungalov türü apart tarzı moteller, Türk mutfağının yanı sıra yöresel yemeklerinde sunulduğu yemekhane ve kafeterya oluşturduk. Kır düğün salonlarımız ile vatandaşlarımıza her türlü eğlenme fırsatı sunuyoruz. Yöreye özgü kıl çadırlar oluşturduk. Eğer turizme hizmet ediyorsanız en iyisini yapmak zorundasınız. Burasını cazibe merkezine dönüştürmek için 2,5 milyon lira yatırım yaptık. Özellikle bu günlerde ve hafta sonları çok sayıda insanı ağırlıyoruz. Gelen insanlar ilgiden son derece memnun. Yıllardır atıl durumda olan bir yeri turizme kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Selendi yolunun yapılmasıyla, projenin dahada kıymetleneceğini ekleyen Başkan Aktay: “Bölgemizin kurtuluşuna vesile olacak Selendi yolunun kısa zamanda yapılmasını istiyoruz. Hepsinden önemlisi bizlere büyüklerimiz tarafından verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz” diye söyledi.

“HERKESE TAVSİYE EDİYORUM”

Kuşu Göl Sefası Dinlenme Tesislerine dışarıdan geldiğini belirten Necati Gökalp(27) “ Belediye önceleri sadece tarımsal alanları sulama amaçlı kullanılan sulama göletini yaptığı çalışmalarla doğa turizmine kazandırmış. Mavi ile yeşili bir arada bulunduran tesis ile gurur duydum. Herkese tavsiye ediyorum. Stres ve günün yorgunluğunu atmak isteyenler gelsinler, görsünler. Bana hak vereceklerdir”dedi.

Devamını Oku
Kuşu Belediyesi'nden bölgeye nefes aldıracak proje...

Muhalefet Erken Seçim istemiyor...

Gerçekten bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Çünkü erken seçim isteyen bir muhalefet, seçim sözcüğünü böyle yalama yaptırmazdı. Adam gibi meydana çıkıp... Ben ülkenin muhalefeti olarak seçim istiyorum derdi.

Birde seçim konusunda samimi olanlar, rakiplerinin oylarının düştüğü iddiasını ortaya atmazlar. Karşı taraf da enayi ya... Kazanamayacağını bile bile seçime gidecek... Hele hele önünde üç yıllık görev süresi varken...

Şu hale bakar mısınız? Muhalefet temsilcileri, Erdoğan baskın seçim yapacak diyorlar. Yani, seçim yapılacaksa, bunu da Erdoğan yapacak... Evet, Kendisi ülkeyi ve siyaseti çok iyi okur... Bu okumalar neticesinde, memleketin neye ihtiyacı varsa, ona göre karar verir. Bugüne kadar hep böyle oldu.

Aslına bakarsanız, burada muhalefete düşen, seçime hazır bir şekilde beklemektir. Sabah akşam, papağan gibi seçimi tekrarlamak değildir. Hiç kusura bakılmasın, onların böyle yapması, seçim sözcüğünü yalama yaptırıyor.

Dünyaya yeniden gelmiş gibi...

Kıymetli okurlar, Korona tedbirleri kapsamında, insanların sokaklardan çekilmesi, doğanın kendini toparlamasına vesile oldu. Artık suyumuz, havamız, çevremiz öncekinden daha temiz... Dahası, denizlerde yeni canlı türleri görülmeye başladı.

Şimdi bize düşen, doğadaki bu düzelmenin kıymetini bilmektir. Hatta, o düzelmeyi daha da ileri götürmektir. Ben, çevreyi kirletirken, yüz bin defa düşünelim diyorum. Bu konuda eskisi gibi rahat davranmayalım.

Gelin, kendimizi dünyaya yeniden gelmiş kabul edelim. Belki, doğanın kendisini toparlama hususunda, önümüze bir fırsat daha çıkmayabilir. Sonra, geçmişte olduğu gibi, pis havayı solumak zorunda kalırız.

Tabi, söz havadan açılmışken, ağaç ve ormanlara deyinilmeden geçilmez... Çünkü, onlar dünyanın hava filitresidir. Biliyorsunuz, şu anda piknik mevsimindeyiz. Piknik mevsimi demekse, çevrenin kirlenmesi ve orman yangınları demektir.

Kıymetli okurlarım, ne olur orman yangınları konusunda çok hassas davranalım. Kesinlikle piknik ateşini söndürmeyi ihmal etmeyelim. Ayrıca, cam parçalarını ormanda bırakmayalım. Çünkü, orman yangınlarının en önemli nedenlerinden biri, işte bu cam parçaları...

Efendim, Alo 177 numarası hiç aklımızdan çıkmasın. Ormanlarda gördüğümüz en ufak duman ve ışığı, işte bu numaraya bildirelim. Son olarak, her numarayı unutabilirsiniz, ama Alo 177’yi unutmamalısınız diyorum. Kalın sağlıcakla...

Devamını Oku

Eski Türkiye'yi isteyenlerin planlarını bozmak...

Kıymetli okurlarım, toplumda bir azınlık var... İşte bu azınlık, ısrarla ülkemizi eskiye döndürmeye çalışıyor. Bunuda, bazen mevcut sistemi yerden yere vurarak; bazen de ortaya komplo teorileri atarak yapıyorlar.

Bunlar, Eski Türkiye’nin neyini özlüyorlar? Acaba, günlerce karar alamayan Parlementoyu mu özlüyorlar? Yoksa kendisini milletin seçtiklerinden üstün görenleri mi özlüyorlar? Örneğin, üç beş ay iktidar ömrü olan Hükümetleri mi özlüyorlar? Bilemiyorum artık...

Efendim, sadece ülkemizde Koronavirüsle yapılan mücadeleyi ele alsak, bu bile eskiyi özlemenin ne kadar yanlış olduğunu gösterir. Tabii bu yanlışın farkına varabilmek için, öncelikle, İktidarın virüsle mücadelede gösterdiği üstün başarıyı kabul etmek gerekir. Kabul edebilmek içinde, önce göz, sonra da vicdanlı kalp olması lazımdır.

Allah aşkına söyleyin, Eski Türkiye’nin tarihinde, kırk beş günde Hastane yapıldığı vaki midir? Hamdolsun, bugün bu dediklerim sıradan icraatlar haline dönüştü. Artık devletimiz de, firmalarımız da bu tür hizmetleri kolayca yapabiliyorlar.

Yaşadığımız şu sıkıntılı süreşte, muhaliflerin gündemine bakar mısınız? Arkadaşların, bir numaralı gündemi, erken seçim... Ülkemizin Koronayla cedelleşmesi, adamların gram umurlarında değil. Aynen koyun can derdinde kasap et derdinde hesabı...

Varsayalım, seçim yapılacak...

Memleket virüs derdiyle uğraşa dursun, onlar hesaplarını çoktan yapmışlar. Öyleki, yapılacak o seçime falan parti, filan parti girsin diye milletvekili desteği vereceklermiş... Plan çoktan hazır yani... Dedim ya, yaşadığımız sıkıntılı süreç kimin umrunda...

Peki milletvikili vereceklerle, alacaklar arasındaki ortak nokta ne? Ne olacak? Erdoğan düşmanlığı... Böyle bir durum olmayacak, bırakın vekil desteğini, bunlar birbirlerine “bit”lerini vermezler... Dahası, vekil desteği verebileceklerini açıklayan, partisinden kimseyi gönderemez...

Hiç kusura bakılmasın, bunlar Eski Türkiye’nin ayak oyunlarıydı. O tarihlerde, vekil transferleri yaparak, iktidar kurup, iktidar yıkılabiliyordu. Size verebileceğim en belirgin Örrnek de, Güneş Motel olayıdır.

Evet evet, 16 Nisan referandumuyla, bu ayak oyunları tarih olmuştur. Bundan somra yapılacak olan, mevcut sistemin aksayan yönlerinin düzeltilmesidir. Mesela bunlardan biride, seçimi ilk turda kazanabilmek için, gerekli olan 50 artı 1 kuralıdır.

Seçimi en çok oy alan aday da, parti de kazanır demek, eskicilerin hesaplarını bozar... Kalın sağlıcakla...

Devamını Oku

Güngör Avcıoğlu'nun 20 Mart tarihli Söyleyeceklerimiz Var Programı...

Program Konuğu: Simav Belediye Başkanı Avukat Adil Biçer...

Güngör Avcıoğlu'nun 13 Mart tarihli Söyleyeceklerimiz Var Programı...

Program Konukları: MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Türk Halk Müziği Sanatçısı Mücahid Yaşar...

BAGATUR'u sevdiren Hoca bir yılda 60 Sporcu yetiştirdi...

KÜTAHYA Simav’da Bagatur antrenörü olan Yılmaz Küçükkeleş,(36), ilçe merkezinde açtığı Türk Savaş Sanatları Eğitim Merkezinde bir yıllık çalışma sonrasında aralarında kaymakam Türker Çağatay Halim’in oğlunun da bulunduğu bu spora ilgi duyan 60 sporcu yetiştirdi.
Siyah kuşak 3 Dan Bagatur antrenörü Küçükkeleş, “Ben Bagatur’u Aydın Nazilli’de Bagatur’un kurucusu Hüseyin Yabir’den öğrendim. Daha sonra baba ocağı memleketim Simav’a döndüğümde bu ata sporu Bagatur’un yapılmadığını görünce çok üzüldüm. Öğrendiklerimi gençlere ve gelecek nesillere aktarmak için kolları sıvadım. Şu anda 20’si kız olmak üzere toplam 60 sporcum var” dedi.
Simav’da özel bir spor salonu çalıştıran 3 Dan Atabey ünvanlı Yılmaz Küçükkeleş, 2019 yılında kaymakam Türker Çağatay Halim başta olmak üzere Gençlik ve Spor Müdürlüğünün de desteğini alarak açtığı özel salonda verdiği özel kurslarla Alp öğrenciler yetiştirmeye başladı.
Yaklaşık 3 yıldır Bagatur antrenörlüğü yaptığını söyleyen Yılmaz Küçükkeleş, “Simav’da Bagatur yapılmadığını gördüm. Türk Savaş Sanatı sporu olan Bagatur’un kökleri Orta Asya’ya dayanmaktadır. Bagatur, 16 bin yıllık Türk tarihinde bulunan bilgiler derlenerek stratejileri oluşturulmuş bir Türk savaş sanatıdır. Bu ata yadigarı sporu bir şekilde Simavlılara tanıtmak için çalışmalara başladım. Bagatur’u insanlar genelde televizyonda gördükleri kadarıyla sert bir spor olarak biliyordu. İlk başta 3-5 sporcu ile başladık. Ama şu an öyle bir yerdeyiz ki Türkiye’de söz sahibiyiz.. Yakında Bagatur milli formasını giyecek birçok sporcumuz olacak. Bunun gururunu yaşıyorum. Şu anda Simav’da Bagatur ile ilgilenen 07 ile 25 yaş gurubu arkasında 60 sporcu var” dedi.
MÜSABAKALARA HAZIRLANIYORUZ
24-25 Şubat günü Antalya’da, 25-26 Nisan tarihinde de Aydında yapılacak Türkiye şampiyonası müsabakalarına hazırlandıklarını ifade eden Küçükkeleş. “ Sporcularımın bu müsabakalarda dereceler elde edeceklerine de yürekten inanıyorum. Ayrıca Simav’da Bagatur Türkiye Şampiyonası düzenlemek istiyoruz. Bu hususta yerel yöneticilerimizden hem söz, hem de destek aldım. Sporcularımla gurur duyuyorum. Bagatura Simavlıların ilgisinin gün geçtikçe artması benim çalışma heyecanımı daha da artırıyor” diye konuştu.
Yılmaz Küçükkeleş, aynı zamanda bagatur Ege Temsilciliği görevini de yürütüyor.
Öğrencilerden Nisa Karabey(11), Hocamız bize Bagatur’u çok sevdirdi. Önceleri hiç bilmediğimiz bu sporu şimdi severek ve beğenerek yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde yapılacak müsabakalara katılıp şampiyonluk madalyası ile Simav’a dönmek istiyorum” dedi.
Öğrencilerden Mustafa Karakaya (12), “Önceleri hiç bilmediğimiz Bagatur sporu şimdi benliğimizi sardı. Aldığımıs eğitimle başarılı bir Alp olmak istiyorum. Antalya ve Aydın da yapılacak müsabakalara sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz. Derecelerle döneceğimize de yürekten inanıyorum” diye Konuştu.

Devamını Oku
BAGATUR'u sevdiren Hoca bir yılda 60 Sporcu yetiştirdi...

Güngör Avcıoğlu'nun 21 Şubat tarihli Söyleyeceklerimiz var Programı...

Program Konukları: Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Aydın, Türk Halk Müziği Sanatçısı Mücahid Yaşar...

Kaymakam Halim Kediye tekme atan kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı...

KÜTAHYA’nın Simav ilçesinde bir alışveriş merkezinin önünde yolda yürüyen bir kediyi tekmelerken görüntülenen kişinin M.T olduğu belirlendi. Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, olayla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında kimliği polis tarafından tespit edilen kişinin kediye uyguladığı şiddetin kabul edilemez ve görmezden gel.inemeyecek bir davranış biçimi olduğunu belirterek olayı esefle kınadığını ve bu kişi hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 14 ve 28/k maddelerine göre idari para cezası uygulanmak üzere yasal işlem yapıldığını bildirdi.
Simav’da dün 4 Eylül Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde bir alışveriş merkezinin önünde geçen ve güvenlik kameralarına yansıyan olayda kaldırımda yürüyen üç kişiden birisi karşı yönden gelen bir kediye tekme atıyor. Kedi can havliyle kaçışırken arkadaşı tekme atan kişiye tepki gösteriyor. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanması ve vatandaşların olaya yoğun tepki vermesi üzerine polis kediyi tekmeleyen şahsın kimliğini belirlemek için harekete geçiyor. Polis, kediyi tekmeleyen kişinin 40 yaşındaki M.T olduğunu belirledikten sonra hakkında yasal işlem başlattığı kişiyi adaletin karşısına çıkarmak için onu her yerde arıyor.

Devamını Oku

Güngör Avcıoğlu'nun 14 Şubat tarihli Söyleyeceklerimiz Var Programı...

Program Konukları: Uşak Üniversitesi Tasarım Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şefik Baran Tarhan, Ses Sanatçısı Mücahid Yaşar...