BDR Thermea Group, G.I. Holding ile Stratejik Ortaklık Kurdu!

BDR Thermea Group, G.I. Holding ile Stratejik Ortaklık Kurdu!
BDR Thermea Group, G.I. Holding'in hisselerinin yüzde 25'ini satın alarak stratejik ortaklığını güçlendirmek için adım attı.

Akıllı iç mekan iklimlendirme çözümleri üreticisi BDR Thermea Group, Türkiye'nin önde gelen iklimlendirme sektörü markalarından Baymak ve De Dietrich'i bünyesinde bulunduran G.I. Holding'in hisselerinin yüzde 25'ini satın alarak stratejik bir işbirliği kurdu.

BDR Thermea Group, bu stratejik ortaklıkla ticari, endüstriyel ve çok haneli konutlarda kullanılan ısıtma ve soğutma çözümlerini daha da geliştirme ve çeşitlendirme fırsatını yakalayacak. Ayrıca, G.I. Holding'in ileri teknolojisini kendi yenilikçi teknolojisiyle birleştirerek, faaliyet gösterdikleri pazarlarda müşterilere sunacak.

Stratejik ortaklığın dışında BDR Thermea Group ve G.I. Holding müşterileri için enerji dönüşümü çözümlerini çeşitlendirmek için AR-GE alanında da iş birliği yapacak. Söz konusu satın alma sonrasında G.I. Holding ve markaları mevcut marka adlarıyla faaliyet göstermeye devam edecek. BDR Thermea Group 2020'den bu yana G.I. Holding'in BAXI markası altında orta-yüksek kapasiteli ısı pompalarını İtalya, İspanya ve Portekiz'de müşterilere sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BDR Thermea Group Üst Yöneticisi (CEO) Bertrand Schmitt, bu iş birliği sayesinde kapasitelerini artıracak ve müşterilerine G.I. Holding'in elektrikle çalışan teknolojilerine erişim imkanı sunacaklarını belirtti.

Schmitt, "Enerji dönüşümü son hızıyla devam ediyor ve elektrik enerjisine geçiş, ısıtma ile soğutmanın karbondan arındırılmasında kilit bir rol oynuyor. Müşterilerimize ticari binalarda daha iyi hizmet vermek ve birlikte sürdürülebilir bir gelecek kurmak için G.I. Holding ile olan iş birliği ve ortaklığımıza devam etmenin mutluluğu içindeyiz." ifadelerini kullandı.

Haber Editörü