Sakarya Sahillerindeki Cankurtaranlar Yaz Sezonunu Başarıyla Tamamladı

Sakarya Sahillerindeki Cankurtaranlar Yaz Sezonunu Başarıyla Tamamladı
Sakarya'nın Kaynarca, Karasu ve Kocaali sahillerinde yaz sezonu boyunca aktif görev yapan cankurtaran ekipleri, bu süre zarfında 377 kişiyi suda boğulmaktan kurtardı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran Grup Amiri Samet Karaca, basın mensuplarına, 15 Haziran tarihinde 45 farklı kuleden oluşan bir ekip ve 72 cankurtaran ile başladıkları görevi, bugün itibarıyla başarıyla tamamladıklarını ifade etti.

Boğulma olayı yaşamadıklarını aktaran Karaca, "Sezon başından beri 377 boğulma vakasına müdahale ettik." dedi.

Karaca, sahilde sürekli denetim sağlandığını belirterek "Özverili çalışmalarından ötürü cankurtaran personelimize teşekkür ediyoruz. Ekiplerimiz, 3 ilçede sezon boyunca kulelerinde sorumluluk alanlarını bırakmadı. Böylece mesai saatimiz içinde can kaybı yaşanmadı." diye konuştu.

Sakarya sahillerinde yaşanan 2 boğulma vakasının, ekiplerin görev süresi dışında yaşandığına dikkati çeken Karaca, "Ekipman ve donanım olarak Türkiye'de iyi konumdayız. Birçok ülkeye örnek olacak şekilde Avrupa standartlarındayız. Amacımız, Karadeniz'de Sakarya'nın sahillerini ileriki yıllarda da güvenli yapmak." ifadelerini kullandı.

Haber Editörü