4 yılda İstanbul'da 700 bin haneye ulaşıldı

4 yılda İstanbul'da 700 bin haneye ulaşıldı
İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul Vakfı aracılığıyla bu yıl 4’üncüsünü düzenledikleri kurban bağışından elde edilen konserveleri, 90 bin haneye ulaştırılmak üzere yola çıkardı.

İSTANBUL (İGFA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, internet üzerinden müracaat metoduyla düzenlenen kurban bağış kampanyasının 4’ncüsünü de muvaffakiyetle tamamladı.

Kavurma, kelle paça çorbası, işkembe çorbası ve kemik suyu olarak konservelenen kurbanlıklar, 21 günlük dinlenme müddetinin akabinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Zeytinburnu’ndaki depolarına ulaştı.

Yaklaşık 90 bin muhtaçlık sahibi aileye ulaştırılacak olan konservelerin dağıtımı; Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve İstanbul Vakfı Lideri Perihan Yücel tarafından başlatıldı.

Dağıtım öncesinde bir konuşma yapan Lider İmamoğlu, “Bir gelenek haline gelmiş olan kurban bağışlarımızın vatandaşlarımıza nasıl ulaştığını her yıl burada gösteriyoruz. Bu çok hoş ve iyi bir gelenek olmuştur. Her vakit söylüyorum; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul halkının en inançlı yardımlaşma elidir, en vicdanlı, en teminatı yüksek yanlışsız kanalıdır. Zira İstanbul Büyükşehir Belediyemiz, İstanbulluların her mevzuda, her meselesiyle ilgili hislerini ilettiği bir merkezdir. Kendilerine ilişkin bir kurumdur” diye konuştu.

BAĞIŞÇILARA ÖZEL TEŞEKKÜR

Vatandaşların dini vecibelerini yerine getirme manasında da Büyükşehir'in sağlam bir kurum olduğuna dikkat çeken Lider İmamoğlu, kampanyaya katılan tüm bağışçılara teşekkür etti. 4 yıldır süren kampanya boyunca, yaklaşık 700 bin aileye kurbanlık konserve ulaştırdıkları bilgisini paylaşan İmamoğlu, “Alan elin veren eli görmediği formuyla bir tarafta bu kurban etini aldığında memnun olacak, tahminen de konutuna uzun vakittir et girmeyen insanlarımızın konutuna et girmiş olacak. Hasebiyle da vatandaşlarımızın duasıyla birlikte, kurban bağışı yapan insanlarımız da nasiplenecek. Çok hoş bir his. İyi ve bereketli olsun” dedi.