52 ilin Emniyet Müdürü değişti! İstihbarat Lideri Bursa'ya atandı

52 ilin Emniyet Müdürü değişti! İstihbarat Lideri Bursa'ya atandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararname ile 52 ilin emniyet müdürü değişti. İstihbarat Lideri Dr. Sabit Akın Zaimoğlu, Bursa Vilayet Emniyet Müdürü oldu.

BURSA (İGFA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararname ile 52 ilin emniyet müdürü değişti.

Aralarında Bursa'nın da olduğu 24 ilin emniyet müdürü Emniyet Genel Müdürlüğü buyruğuna atanırken, Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı.

Kararnamede Polis Başmüfettişleri Selami Yıldız ve Caner Tayfur ile Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret Lideri Mahmut Çorumlu da Emniyet Genel Müdür Yardımcılığına atanan isimler oldu.

EMNİYET MÜDÜRLERİ KARARNAMESİNE AİT TAM LİSTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ

İSTİHBARAT LİDERİ BURSA'YA ATANDI

28 Eylül 2019 tarihinde Bursa İl Emniyet Müdürü olarak misyon yapan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Tacettin Aslan'ın Emniyet Genel Müdürlüğü buyruğuna atanması sonrasında yerine İstihbarat Lideri olarak misyon yapan Dr. Sabit Akın Zaimoğlu atandı.

SABİT AKIN ZAİMOĞLU KİMDİR?

Erzurum Oltu doğumlu olup, 1988 yılında Polis Koleji’ni muvaffakiyetle tamamladı.

Eğitimine Polis Akademisi’nde devam eden Zaimoğlu, eğitimini tamamladıktan sonra birinci yıllarında İstihbarat Daire Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Uğraş Daire Başkanlığı, Özel Güvenlik, Çocuk Şube ve Asayiş ünitelerinde; Bursa, Diyarbakır, Konya ve Adana olmak üzere Türkiye’nin birçok farklı noktasında hizmet verdi.

Sonraki yıllarında Türkiye hudutlarını aşarak yurtdışında inceleme ve araştırma vazifelerine atanan Zaimoğlu, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, İren ve Malta’da uzun süren araştırmalara imza attı. 2007 yılında Selçuk Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans konusunu Yakın Çağ Tarihi kısmı altında ‘’Oltu Şura Hükümeti’’ olarak belirledi ve çalıştığı yıllar boyunca Oltu’yu akademik ve kültürel manada temsil etti. Yüksek lisans sonrası yeniden tıpkı kısımda doktorasına devam etti.

Aynı vakitte Yeraltı Yıkıcı Faaliyetler ile Uğraş, Temel İstihbarat, Başkan Yöneticilik, Değişim ve Daima Gelişim Stratejileri, Hayat Koçluğu, Orta Kademe ve Yüksek Kademe alanlarında eğitim alarak kendini geliştirdi. Teknik takip, başkan yöneticilik ve durum eğitimi hususlarında memleketler arası eğitici unvanına kavuştu.

İki çocuk babası olan Zaimoğlu, başarılı meslek hayatı münasebetiyle Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı ve Valilik makamlarınca birçok muvaffakiyet ve taltif dokümanına layık görüldü.

2018'den bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Lideri olarak misyon yapmaktaydı.

EMNİYET MÜDÜRLERİ KARARNAMESİNE AİT TAM LİSTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ