Akaryakıta 2 TL artırım daha!

Akaryakıta 2 TL artırım daha!
Akaryakıta gelen fahiş ÖTV artırımından sonra yeni hafta akaryakıta gelen artırım ile başlıyor. Artırım 24 Temmuz'u 25 Temmuz Salı'ya bağlayan gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompaya yansıyacak.

İSTANBUL (İGFA)- 15 Temmuz'da akaryakıta gelen 1 lira 32 kuruş artırım sonrasında o gece Resmi Gazete'de yayınlanan kararla birlikte ÖTV artırımı da eklenmişti.

Böylelikle, 95 oktan kurşunsuz akaryakıtın litre fiyatı üzerinden alınan ÖTV fiyatı toplamda 7,52 lira, 98 oktan kurşunsuz akaryakıtının özel tüketim vergisi ise litre başına 7,99 lira oldu.

Düzenlemeden evvel akaryakıttan litrede 2,52 TL ÖTV alınıyordu. Yapılan son ÖTV artırımı ile birlikte akaryakıt ve motorine gelen artırım 6 TL'yi buldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yansılar üzerine yaptığı açıklamada Türkiye'de akaryakıt fiyatlarının dolar bazında Avrupa'dan daha ucuz olduğu tabir edildi.

BENZİNE ARTIRIM GELİYOR

Sektör kaynaklarından alınan bilgliye nazaran akaryakıt fiyatlarına yarından itibaren geçerli olmak üzere 2 TL artırım geleceği ve artırımın pompaya yansıyacağı bildirildi.

Şu anda akaryakıtın ortalama litre fiyatı 34,54 TL.