Akbelen direnişine Efes Selçuk'tan dayanak

Akbelen direnişine Efes Selçuk'tan dayanak
İzmir Efes Selçuk Kent Kurulu Lideri Suna Gündoğdu ve kurul üyeleri İkizköy halkının direnişine takviye vermek için Akbelen’e gitti.

MUĞLA (İGFA) - Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy Mahallesi’nde konumlanan Akbelen Ormanı’nda maden alanının genişletilmesi hedefiyle ağaç kısmına pürüz olmak için direniş gösteren İkizköy halkına bir takviye de Efes Selçuk Kent Konseyi’nden geldi.

23 Temmuz 2023’te gerçekleşen Ege Kent Kurulları Birliği 4. Genel Kurulu’nda birliğin yürütme heyeti üyeliğine seçilen Efes Selçuk Kent Kurulu öbür yürütme heyeti üyeleri olan Akhisar, Karşıyaka Güzelbahçe, Söke, Kuşadası, Didim ve Söke Kent Kurulları ile birlikte bölge halkının direnişine dayanak verdi. Doğal hoşlukları ile bilinen ve ekosistem açısından değerli olan Akbelen Ormanı’nın korunması, ağaç kısmının durdurulması için Ege Kent Kurulları Birliği tarafından “Nerede bir kısım kırılırsa orada atar kalbimiz” yazılı pankart açıldı.

Ege Kent Kurulları Birliği tarafından toplumsal medyada yapılan açıklamada; “Limak ormanı katletmeye, İkizköylüler ve dostları direnmeye devam ediyor! Tüm yurttaşları Çabaya takviye vermeye Akbelen’e Sahip Çıkmaya çağırıyoruz” denildi.