AKİB’den Kayseri Büyükşehir'e teknik ziyaret

AKİB’den Kayseri Büyükşehir'e teknik ziyaret
Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği yetkilileri, Ticaret Bakanlığı takviyeli E-İhracat Projesi kapsamında, E-İhracat Projesi’ne katılan birinci belediye olan Büyükşehir Belediyesi KAYMEK’in e-38 platformunu ziyaret etti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
KAYMEK e-38 dijital ticaret platformu ile yaklaşık 200 ülkeye açılarak eserlerini tüm dünyaya sunan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, belediyeler ortasında e-ticaret sitesini e-ihracata açan birinci belediye oldu.

Bu kapsamda Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (AKİB) tarafından yürütülen E-İhracat Projesi Danışmanı Eğitmen Fahri Emre Reçber ve Çise Tatlıcı, Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleksel Eğitim ve Kültür A.Ş.’yi (KAYMEK) ziyaret etti.

Ticaret Bakanlığı takviyeli E-İhracat Projesi kapsamında Kayseri’de bulunan proje iştirakçisi KAYMEK’i ziyaret eden AKİB yetkilileri, İşletme ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın ile görüşerek, e-38 projesi hakkında bilgiler aldı. AKİB yetkilileri, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘150. Yılda 150 Proje’ kapsamında hayata geçirilen www.e38.com.tr isimli dijital platformunda depolama, kargolama, paketleme, eserlerin fotoğraflanması ve stok takibi üzere operasyonel süreçlerin firma tarafından nasıl yürütüldüğünü incelediler.

Süreçlerin nasıl daha düzgün yürütülebileceğine dair fikir alışverişinde bulunulduğu ziyarette, www.e38.com.tr isimli dijital platformda satılan eserlerin bulunduğu KAYMEK İhtisas Merkezi de gezildi.

MÜŞTERİLER FARKLI LİSANLARDA VE FARKLI PARA ÜNİTELERİNDE ALIŞVERİŞ YAPABİLİYOR

2022 yılı Aralık ayı ile yeni orta yüzüyle www.e38.com.tr yaklaşık 200 ülkeye açılarak eserlerini tüm dünyaya sunan sitede İngilizce ve Arapça olmak üzere 2 farklı lisanda görüntülenen tüketiciler, farklı lisanlarda ve farklı para ünitelerinde alışveriş yapabiliyorlar. Böylece e-ihracat alanında da başarılı bir çalışmaya imza atarak, belediyeler ortasında e-ticaret sitesini e-ihracata açan birinci belediye Kayseri Büyükşehir Belediyesi oldu.

www.e38.com.tr, KAYMEK eğitmenleri ve vatandaşların ürettiği eserler, Ebru, Hüsnühat, Tezhip, Kat-ı, Yağlıboya, Maraş İşi, Çini, Filografi, Kağıt Telkâri, Minyatür, Sanatsal Mozaik, Konut dokumacılığı, Deri İşlemeciliği, Gümüş Takı İşlemeciliği, Edirnekâri, Bartın İşi Tel Kırma, İğne Oyası, Türkişi, Sedefkakma, Seramik sanatı, Kağıt Rölyef, Ahşap Boyama ve Cam Boyama sanatını kapsıyor.