Ankara'daki MKE Fabrikasındaki Feci Patlama Sonucu 4 Kişi Yaralandı

Ankara'daki MKE Fabrikasındaki Feci Patlama Sonucu 4 Kişi Yaralandı
Ankara Mamak ilçesindeki Kayaş semtinde yer alan Makine ve Kimya Endüstrisi'nin (MKE) kapsül fabrikasında patlama yaşandı. Patlama kaynaklı çıkan yangın ormanlık alana sıçrarken, 4 kişi yaralandı ve 1 kişinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

MKE Yönetimi Henüz Açıklama Yapmadı

Patlama sonrasında MKE yönetimi tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı ve durumlarıyla ilgili şimdilik bilgi verilmedi. İtfaiye ekipleri, patlama sonucu çıkan yangına müdahale ederken, yangının ormanlık alana sıçradığı ve söndürme çalışmalarının devam ettiği belirtildi. İtfaiye ekiplerinin yaptığı açıklamaya göre, patlama saat 10.56'da gerçekleşti. Açıklamada, patlama sonucu çıkan yangının ormanlık alana sıçradığı şöyle ifade edildi:
Mamak Kayaş Mahallesi Kayaş Caddesi'nde bulunan Makine Kimya Fabrikası'ndan gelen patlama ihbarı üzerine; saat 10.56'da Kayaş ve Siteler İstasyonları ile merkez istasyondan KBRN aracı olay yerine yönlendirildi. Saat 11.00'da olay yerine ulaşan ekiplerimiz, kapsül bölümünde patlamaların devam ettiği ve suyla reaksiyona giren malzemeler nedeniyle müdahalede güçlük yaşandığını ve yangının ormanlık alana sıçradığını bildirdi. Ekiplerimiz güvenli bölgeden söndürme çalışmalarına devam etmektedir.