Antalya Muratpaşa'dan Atatürk Toplumsal Tesisi

Antalya Muratpaşa'dan Atatürk Toplumsal Tesisi
Antalya Muratpaşa Belediye Lideri Ümit Uysal, kardeş kent Karaman’ın Göktepe Belediyesi’nde imali tamamlanan Çukurbağ Mahallesi 100. Yıl Atatürk Toplumsal Tesisi açıldı.

ANTALYA (İGFA) - Antalya Muratpaşa Belediye Lideri Ümit Uysal, kardeş kent Karaman’ın Göktepe Belediyesi’nde üretimi tamamlanan Çukurbağ Mahallesi 100. Yıl Atatürk Toplumsal Tesisi açılışında “Türkiye’de, bir lirayla üç liralık iş yapanlar var. Bir de üç lirayla bir liralık iş yapamayanlar var. O parti, bu parti sorunu değil” dedi.

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin kardeş kenti Karaman'ın Sarıvelililer ilçesine bağlı Göktepe Belediyesi’nin Çukurbağ mahallesinde imali tamamlanan toplumsal tesisin açılışına katıldı. Lider Uysal, açılış öncesi Göktepe Belediye Lideri Mustafa Doğan’ı ziyaret etti, belde sakinleriyle bir ortaya geldi.

‘VATAN SEVGİSİYLE YOĞRULDUK’

Başkan Uysal, açılışta konuşmasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gidip, Toros Dağları'na bakınız, şayet orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok uygun biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez” kelamlarını hatırlatarak başladı. Uysal, “Bizler, Torosların yetiştirdiği beşerler, bu vatana her şeyimizle, taşıyla, toprağıyla, insanıyla bütün özellikleriyle kendimize adamış, bu vatanla, bu vatanın sevgisiyle yoğrulmuş kişileriz” diye konuştu.

‘BİZİM İÇİN ONUR’

Muratpaşa’da birçok Çukurbağlı ve Göktepelinin yaşadığını belirten Lider Uysal bu temmuz gününde onların doğduğu, büyüdüğü topraklarda olmaktan duyduğu memnunluğu lisana getiren Lider Uysal, şunları söyledi:

“Kıt imkanlar, bin bir zahmet içinde yapılan hizmetlere katkıda bulunabiliyor olmak bizim için büyük bir onurdur. Büyük bir gururdur. Maalesef, kamu menfaatinin başladığı yerde siyaseti bitmesi gerekirken, millet menfaatinin başladığı yerde her türlü siyasi ayrımın noktalanması gerekirken Türkiye'miz o düzeye gelememiştir. Kamu menfaati başladığında da siyaset devam etmektedir. Esasen bu nedenle de Türkiye'miz, genel olarak milletimiz yoksul kalmaktadır. Türkiye'miz dünyada hak ettiği yeri maalesef alamamaktadır.”

‘KAMU FAYDASI ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİDİR’

Oysaki kamu yaranının tıpkı vakitte çocukların geleceği olduğunun altını çizen Uysal, “Siyaset, siyasi ayrım karın doyurmaz. Kapıkule'den dışarıya çıktığın vakit sana ‘O partili, bu partili’ demezler. ‘Türk geldi’ derler. ‘Türkiyeli geldi’ derler” halinde konuştu. Türkiye’de ayrımcılığın, zıtlaşmanın, haksızlığın sürüp gittiğini belirten Lider Uysal, “Öyle olunca buralar çaresiz, fakir kalıyor. O dengeyi de bizler olabildiğince sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

‘PARTİ PROBLEMİ DEĞİL’

Göktepe Belediye Lideri Doğan’ın adeta ‘bir liralık kaynakla, üç liralık hizmet ürettiğini’ belirten Lider Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Burada suyla çalışan bir değirmen gördüm. Üreten bayanlar gördüm. Onların eserleri Muratpaşa'ya kadar geliyor. Burada buğday eken, nohut eken belediye gördüm. Burada kaynaklar memleket menfaatine verimli kullanılıyor. Biz de Muratpaşa'da 2 bin dönüm ek park yaptık. Bir kök çiçek satın almadık. Hepsini kendimiz ürettik. 5 yüz kilometrelik cadde ve sokağı yeniledik. Asfaltı satın almadık. Kendimiz ürettik. 4 bin çöp konteynerini yer altına aldık. Hiçbirini satın almadık. Tamamını kendi kaynakçımızla, kendi fabrikamızda ürettik. Bir lirayla üç liralık iş yapanlar var, Türkiye'de. Bir de üç lirayla bir liralık iş yapamayanlar var. O parti, bu parti sorunu değil.”