Bakan Özdemir Göktaş Malatya'da

Bakan Özdemir Göktaş Malatya'da
Malatya’ya bir dizi temaslarda bulunmak gayesi ile gelen Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

MALATYA (İGFA) - Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bakan Göktaş’ı makamında ağırlayan Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesi’nin zelzele mühleti boyunca yaptığı çalışmaları anlatarak, Malatya’da yürütülen toplumsal hizmet çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

Malatya sürdürülen çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aktaran Lider Gürkan, yerinde dönüşüm çalışmalarına bir sefer daha vurgu yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nin zelzele mühleti boyunca ağır mesai harcayarak, yaraların sarılması noktasında büyük gayreteler gösterdiğini belirten Bakan Mahinur Özdemir Göktaş,“Büyükşehir Belediye Liderimizin yaptığı çalışmaları takdirle gözlemledim. Zelzeleden sonra Malatya güç bir süreç geçirdi. Bu süreçte milletçe büyük efor sarf ettik. Lakin acımız büyük ancak inşa sürecinde el birliğiyle devam ediyoruz. Bu devirde çalışmalarını aralıksız bir biçimde sürdüren Sayın Valimiz Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan ve bütün ilçe belediye liderlerimize ve teşkilatlara teşekkür ediyorum. Zira sarsıntının birinci anından beri canla başla sahadaydınız. Sizlerin sayesinde çok daha fazla canımız kurtarıldı. Burada devlet olarak, her vakit milletimizin yanında olduğumuzu ispatladınız. Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalara baktığımızda bunu daha net görebiliyoruz.
Bizler sarsıntı bölgesine geldiğimizde ilgili kurum ve kuruluşlardan hembrifingleri alıyoruz hem de neler yapıldı ve neler yapılması gerekiyor? Bunları istişare ediyoruz. Malatya’daki Huzur Konutu ile ilgili bilgiler aldık. Huzur Konutunun inşası konusunda üzerimize düşeni yapacağız. Bu mevzuda süreci yakinen takip edeceğime kelam veriyorum” diye konuştu.